Bohužel ani jeden z plzeňských týmů nezačal úspěšně. Litice doma prohrály v sérii na dvě vítězství s pražskou Slavií 0:2, Bolevec si přivezl z Prahy porážku 4:5.

TJ Plzeň–Litice – SK Slavia Praha 0:2 (0:0)

Do zápasu vstoupili aktivněji Pražané, Litice se ale postupně začaly dostávat do zápasu. „Před zápasem nebylo znát, že bychom byli nějak nervózní, přesto nás Slávisté v úvodu zatlačili. Postupně jsme vyrovnali obraz hry, ale ve střeleckých pozicích jsme si počínali špatně,“ uvedl k prvnímu poločasu trenér Litic Tomáš Levý.

Na začátku druhé půle to byla opět Slavia, která několikrát zahrozila. Po jednom z nebezpečných centrů uklidil vyražený balonek do sítě Kyndl. Litice se pokoušely o vyrovnání, ale do gólové šance se nedostaly. Naopak Slavii otevřená litická obrana vyhovovala a po jednom z brejků přidal pojistkový gól Hoffman. V závěru utkání byl po druhé žluté kartě za nesportovní chování vyloučen litický Jakub Koryťák. „Ve druhé půli nás sice soupeř nedokázal trvaleji zatlačit, ale na rozdíl od nás se mu dařilo dostávat se do zakončení. My jsme byli v útoku bezzubí,“ poznamenal trenér Levý k průběhu druhé půle.

Litice: Jurek – Straka, Nicklas, J. Koryťák, Dvořák – Soukup, Boyd, Rumplík, T. Koryťák, Jurina – Sochor, Strejc, Dolejš, Vychron.

Hostivař – HC Bolevec 5:4 (2:1, branky Bolevce: Brož 2, J. Černý, Pravda).

Hned úvod ukázal, že oba týmy mají velkou chuť po vítězství, v 17. minutě poslal Hostivař do vedení Mařík. Z protiútoku bolevecký Jakub Černý elegantně překonal domácího gólmana, ale v závěru poločasu využil chyby Bolevce opět Mařík.

Ve druhé půli domácí nasadili vysoké tempo, kterému Bolevec neodolal a Hostivař rychle přidala další tři branky. V tomto okamžiku si již všichni mysleli, že je po zápase. Avšak kapitán Bolevce Josef Pravda zavelel k obratu a sám snížil. Bolevec se dostal do hry a vytvořil si tlak, který dvakrát brankově zužitkoval Jan Brož. V poslední minutě ještě hosté zahrávali trestný roh ale domácí se ubránili.

„Myslím, že to bylo pro diváky povedené utkání. Proměnili jsme většinu svých šancí, bohužel jsme inkasovali mnoho gólů, a to i přes nadprůměrný výkon našeho gólmana Lukáše Černého,“ hodnotil utkání dvoubrankový střelec Jan Brož.

Bolevec: L. Černý – Setunský, Houška, Kindl, Korbel – Bareš, Pravda, Bicek, Růžička – Řehák, Fretschner. Střídali: Brož, J. Černý.