Domácí esa to neměla mezi elitou při obnovené premiéře pohárového triatlonu v Plzni lehké.

Přemysl Švarc se pral s následky zranění i nemoci a na pokraji kolapsu vybojoval čtvrté místo. Eva Potůčková brala bronz, ale závod na olympijských distancích u Boleveckého rybníka absolvovala s poraněným zápěstím.

Při výběhu z depa na trať cyklistiky totiž zkušenou matadorku postihl pád. „Spěchala jsem, v depu jsem se snažila oběhnout pomalejšího závodníka, ale škrtla jsem o dalšího, který se teprve svlékal z neoprenu, a už jsem letěla," popsala kolizi Potůčková.

Pravým zápěstím jí projížděla bolest, navíc si při pádu poškodila úchyt řadící páčky na nástavci řidítek.

„Hrozilo, že páčka spadne do kola, tak jsem ji při jízdě přidržovala a dobře to dopadlo," s úsměvem komentovala své potíže. „Mě takové věci už nerozhází. Prostě jsem spadla, sebrala se a jela dál," říkala osmatřicetiletá závodnice, excelující hlavně v dlouhém triatlonu.

Po loňské sezoně nabité úspěchy ale máma dvou dětí vrcholovou kariéru ukončila, závod v rodném městě, kde s triatlonem začínala, si však nenechala ujít. „Forma měla k optimu daleko. Závodila jsem spíš z podstaty, ale doma je doma," říkala Potůčková.

U trati ji povzbuzovali nejbližší i spousta známých. „To bylo příjemné. Zvlášť při běhu mně pořád někdo fandil a. vůbec ten závod měl výbornou atmosféru. Šlo o premiéru a příště to může být ještě lepší," povídala držitelka bronzu z loňského ME v dlouhém triatlonu.

Z vody bývalá plavkyně vylézala jako třetí za Polkou Ulatowskou a pozdější vítězkou Romanou Gajdošovou ze Slovenska. A třetí také jako nejlepší z Češek proťala cíl. „Na holky přede mnou jsem neměla. Na kole mně to v těch kopcích nejelo, pořád jsem byla sama a navíc jsem ztratila lahev s pitím," svěřovala se. „Líp to fakt nešlo," hlesla houževnatá bojovnice.