A za důvěru se trenérovi Vladimíru Habrovi bohatě odvděčil. V devatenácti extraligových zápasech nastřílel 67 branek. Jeho střelecký apetit vygradoval v pátečním závěrečném utkání v Hranicích. Plzeň vyhrála 29:27 a Linhart nasázel soupeři jedenáct gólů. „Ze začátku jsem proměnil pár trháků a dostal jsem se do střelecké pohody. Když to tam z prvních střel spadne, tak se hraje líp,“ přiznal Linhart, který za devět dní oslaví své osmnácté narozeniny.

Vy jste prakticky odehrál za Plzeň celou jarní část extraligové sezony. Jak jste spokojen se svými výkony?
Sám se samozřejmě nemůžu hodnotit, ale myslím si, že to bylo dobré. Na druhou stranu je určitě stále co zlepšovat. Musím zapracovat na obranné hře a ve střelbě mám taky stále rezervy.

Jak se vám hrálo vedle takových jmen jako jsou Martin Šetlík nebo Adolf Blecha? Ti mají jistě zkušeností na rozdávání…
Určitě. Ve všem mi radí a já jsem jim za to vděčný. Kluci mě mezi sebe přijali a já se v Plzni cítím dobře.

Co vás čeká v nejbližší době, když sezóna už skončila?
Ještě máme něco jako tréninky, ale už se hraje hlavně fotbálek. Není to povinné, kdo má chuť, tak si přijde zahrát. Pro mě ale nemá cenu z Prahy dojíždět, takže se budu budu věnovat doplňkovým sportům teď hlavně doma.

Jak to vypadá do budoucna s vaším působením v Lokomotivě?
Dva, nebo tři roky tam budu ještě určitě hrát. Jdu do Plzně na školu, budu studovat nástavbu na instalatéra. Tu školu jsem si vybral jenom kvůli házené, abych se jí mohl v Plzni plně věnovat. Do teď jsem dojížděl z Prahy s brankářem Lukášem Kurialem. Od nové sezony to budu mít v tomto směru jednodušší.