„Liga mistrů je odměna za celou sezonu, v níž vyhrajete titul. Těšíte se, že postoupíte do Ligy mistrů, můžete si zahrát se špičkovými kluby. Je to změna změřit si síly s jinými týmy. Nálada v mužstvu je super, všichni se těšíme. Liga mistrů je ojedinělá šance, nehraje se každý den,“ uvědomuje si futsalista Interobalu Plzeň Peter Kozár.

Soupeři Interobalu budou bosenská Bijeljina, lotyšská Riga a dánský celek Gentofte. Dál půjde pouze vítěz skupiny.

„Cílem je postup, ale lehké to nebude, protože soupeři jsou kvalitní. Každý z nich hraje jiným systémem, takže v krátkém čase se budeme muset zaměřit na odlišný styl hry. Věřím ale, že svojí vlastní hrou zápasy vyhrajeme,“ uvedl Kozár.

Tomáš Vnuk (vpravo). Liga mistrů Interobal Plzeň - Barcelona, 4. 12. 2021.
Světová hvězda přijede do Plzně. O co se hraje v Lize mistrů?

Slovenský reprezentant a kapitán národního týmu považuje za nejtěžšího soupeře Rigu, v jejímž středu je futsalový Messi Ricardinho.

„Nicméně první soupeř, Bijeljina, bude rovněž nepříjemný, protože hraje power-play a Dány jsme si ještě nenastudovali, na to bude čas ve volný páteční den,“ řekl.

Bránit se soupeřově power-play není pro Interobal novinka, minulý týden jí čelila celý druhý poločas ve čtvrtfinále Českého poháru proti Chrudimi.

„Dá se ale očekávat, že Bijeljina bude hrát power-play celý zápas. Díky tomuto systému hry postoupila z předkola Ligy mistrů a vyhrála domácí titul,“ dodal Kozár.

Čtvrtfinále Českého poháru: Interobal Plzeň - Chrudim, 17. října 2023.
OBRAZEM: Interobal vyhrál generálku na Ligu mistrů

Plzeňští futsalisté mohou těžit z předchozích zkušeností v Lize mistrů a startů v české a slovenské reprezentaci. „Věřím, že to bude důležité, protože příprava na Ligu mistrů nebyla časově optimální kvůli reprezentační pauze. Nicméně jsem přesvědčen, že taktické věci a fyzickou kondici máme zažité z letní přípravy a budeme dobře připravení. Týden před Ligou mistrů jsme ladili na prvního soupeře a postupně se připravíme na zbývající soupeře,“ konstatoval.

„Jsme rádi, že se hraje v Plzni. Věřím, že se vypořádáme s tlakem domácího prostředí a zápasy zvládneme, aby všichni byli spokojení,“ přeje si Peter Kozár.

Program zápasů

Středa
16.00 Gentofte – Riga
19.00 Bijeljina – Plzeň

Čtvrtek
16.00 Bijeljina – Gentofte
19.00 Plzeň – Riga

Sobota
16.00 Riga – Bijeljina
19.00 Plzeň – Gentofte

1. Futsal liga, 1. kolo: SK Interobal Plzeň - Baník Chomutov 18:0.
FOTO, VIDEO: Interobal zahájil sezonu demolicí, Chomutovu nasázel osmnáct branek