Západočešky prohrály v 18. kole ve Zlíně s místním B týmem 23:28 a jejich náskok na druhou Slavii Praha B se na čele tabulky smrskl na čtyři body. Třetí Otrokovice, které měly o víkendu volno, jsou o další bod zpět.

Plzeňanky přijely do Zlína hodně oslabeny, na marodce byly Přikrylová, Vaňková, Pilátová, Kubešová a Sedláčková. „Kapitánka Kubešová sice na lavičce seděla, ale pouze proto, aby děvčata povzbudila morálně," vysvětlovala trenérka plzeňských házenkářek Libuše Škvařilová.

Domácí hráčky vstoupily do zápasu lépe a po 14 minutách vedly 6:2. Plzeňanky potom nakopl oddechový čas, ve 20. minutě srovnaly na 8:8 a první poločas prohrály o jedinou branku 10:11.

Po přestávce se díky rychlým útokům dostal Zlín do vedení 16:11, ale Západočešky opět dokázaly snížit a ještě v 52. minutě, když prohrávaly 20:22, držely šance na bodový zisk.

Potom ovšem přidal Zlín tři góly během dvou minut a o vítězi bylo rozhodnuto. Po výsledku 28:23 zůstaly oba dva body na Moravě.

„Hrát na této úrovni zápas bez střídání je příliš. Teď musíme doufat, že se naše hráčky brzy uzdraví," uvědomuje si Škvařilová.

Na body nedosáhly ani házenkářky DHC SVŠ Plzeň. Svěřenkyně trenéra Róberta Mička prohrály na půdě Kobylis vysoko 15:30.

HC Zlín B – HC Plzeň 28:23 (12:11). Nejvíce branek Zlína: Kamenářová 11/2, Nudni a Talašová 4, Nygrýnová a Vlková 3. Rozhodčí: Martiník, Petruška. Branky ze sedmiček: 2:2. Vyloučení: 2:1. Diváci: 75.

Sestava a branky Plzně: Machová, Vídršperková – Vlachová 5/2, Jeřábková 7, Kovaříková 2, Šelaisová 3, Němcová 6, Zunová, Šindelářová, Kubešová. Trenérka: L. Škvařilová.

Sokol II Kobylisy – DHC SVŠ Plzeň 30:15 (17:6). Nejvíce branek Kobylis: Janečková 7, Žídková 5/3, Váňová, Janikova a Pekařová 4. Rozhodčí: Fogl, Lízl. Branky ze sedmiček: 3:4. Vyloučení: 2:4. Diváci: 52.

Sestava a branky Plzně: L. Doláková, Boháčková – Lišková 3, L. Smoláková, Melková 1, Havelková 2, Andrlová, Mrázová 1, Bernardová, Irlbeková 3/2, Rumlová 3/2, Kunclová 2. Trenér: R. Miček.

Ostatní výsledky: Havlíčkův Brod – Olomouc B 23:32, Kunovice – Poruba B 26:22, Slavia Praha B – Sokol Vršovice 38:28. Volno měly Otrokovice.

Program 19. kola: Sokol Vršovice – Kunovice (SO 13.00), Olomouc B – Slavia Praha B (SO 14.30), Poruba B – Kobylisy (NE 11.40), Zlín B – Havlíčkův Brod (NE 15.00), HC Plzeň – Otrokovice (NE 15.30, hala 31. ZŠ v ul. E. Krásnohorské). Volno má DHC SVŠ Plzeň.