Po třítýdenní pauze se hráči v pondělí hlásili na prvním tréninku trenérovi Rostislavu Kurfürstovi. „Bohužel jsme nebyli kompletní, vinou nemoci či nedoléčených zranění chyběli čtyři hráči,“ konstatoval trenér. Ten bude svým svěřencům ordinovat tréninkové dávky 3 – 4 x týdně, navíc je samozřejmě čekají i přípravné zápasy. „Těch bychom měli sehrát během ledna a února 8 – 10, první sehrajeme v sobotu 30. ledna, kdy se doma utkáme s týmem z Nového Strašecí.“

O tomto víkendu navíc v Plzni bude mít soustředění reprezentační tým do dvaceti let, u kterého působí Rostislav Kurfürst v roli asistenta trenéra. „Toho bychom chtěli využít a sehrát s ním v neděli další přípravný zápas, myslím si, že to bude pro náš tým kvalitní soupeř,“ tvrdí Kurfürst.

Další akci připravují hokejbalisté Škody Plzeň hned na následující týden. „Chystáme dvoudenní mezinárodní turnaj, ve kterém by se mělo představit pět mužstev. Kromě nás další extraligový tým z Hradce Králové a tři zahraniční mužstva ze Slovenska, Německa a Švýcarska,“ upřesňuje kouč.

Plzeňští hokejbalisté vedou zatím extraligovou tabulku se čtyřbodovým náskokem před Kladnem, přesto by trenér rád mužstvo ještě posílil. „Myslím si, že v obranné činnosti jsme na tom velmi dobře. Výborně chytali oba brankáři, dařilo se celé obraně a zlepšila se i hra útočníků dozadu. Rezervy jsme ale měli v koncovce, přestože jsme se na ni neustále zaměřovali. Rádi bychom proto kádr posílili o dva útočníky. Měli by to být hráči, kteří umějí využít připravené šance a prosadit se v koncovce,“ odhaluje svůj záměr posílit ofenzivu trenér Rostislav Kurfürst.