Své vedení před druhým Nesvedou po devátém kole zvýšil Boubal z šesti na osm bodů. Třetí na jihu Čech skončil Denis Rugovac a stejná příčka mu patří i v průběžném pořadí.

Rozhodující náskok před soupeři získal Jihočech Boubal v asi dvacetikolovém úniku čtveřice a později pětice jezdců.

„Vrátili jsme se z náročného závodu ve Francii, a tak jsem maximálně spokojen. Rozhodl ten únik, kde jsme pravidelně bodovali. Hodně mi pomohl parťák z týmu Martin Hebík. Díky jeho podpoře jsem si mohl odpočinout a sbírat síly do spurtů,“ ocenil vítěz.

Jen v úvodu závodu na 65 okruhů Boubala potrápil Rugovac a chvíli se plzeňský dráhař ve službách Favoritu držel dokonce na špici. Nevydržel zde ale dlouho a v posledních kolech přišel i o průběžnou druhou příčku.

Stříbrný stupínek pro sebe nakonec dobrým závěrem urval držitel sedmi ligových titulů Nesveda.

Mezi ženami zvítězila mladá dráhařka Petra Ševčíková z Dukly Praha před týmovou kolegyní Jarmilou Machačovou a rovněž sedí pevněji v čele soutěže žen.

Giant liga pokračuje desátým závodem ve středu 14. června znovu v Plzni.

Už dnes se ale v Městě Touškově uskuteční další díl Hervis Tour pro děti do 12 let. Ti nejmenší (ročník 2013 a mladší) budou závodit na odrážedlech, ti starší na kolech a koloběžkách. Prezentace od 15.30 hodin, start první kategorie v 16.05.

Výsledky GP ČEZ, muži Elite: 1. Boubal (CK Příbram Fany Gastro) 46 b., 2. Nesveda (AC Sparta) 31, 3. Rugovac (Favorit) 21, 4. Okrouhlický (Topforex Lapierre) 19, 5. Krotký (Vysočina Cycling) 8, 6. Hebík (CK Příbram Fany Gastro) 6.

Průběžné pořadí Giant ligy(po 9. závodě): 1. Boubal 228 b., 2. Nesveda 220, 3. Rugovac 175.

Ženy: 1. Ševčíková, 2. Machačová (obě Dukla Praha) – 1 kolo, 3.Janů (KH Tour – BH Bikes) -5 kol.

Pořadí Giant ligy: 1. Ševčíková 144 b., 2. Kučerová (kola BBM) 104. (ks)