„Měli jsme dobrý vstup do zápasu, bohužel při našem vedení přišly ztráty a soupeř bodové manko smazal,“ litoval plzeňský kouč Dominik Feštr.

Triumf Severočechů se totiž nerodil snadno. Plzeňané vedli po velkou část první půle a ještě pět minut před koncem ztráceli na Levharty pouhých pět bodů. Od stavu 64:59 však domácí vyhráli následující čtyřminutovku zejména díky dvěma trojkám Hanzlíka a jedné Hemmyho vysoko 14:2.

Vítězové zaznamenali celkem jedenáct úspěšných trojkových pokusů ze svých třiadvaceti. Jejich hrdinou byl především Löwery, jenž nasbíral 23 bodů, 11 doskoků a čtyři asistence.

V úvodu utkání se dvakrát trefil Kovanda, jednou Tóth s Peckou a Lokomotiva vedla po dvou minutách 8:2. Pak kontroval z trestných hodů Hanzlík a domácí snížili na 6:8. Poté ale následoval trhák Západočechů na rozdíl deseti bodů.

Jenže následující úsek Chomutov ovládl 11:0 a šel do náskoku 17:16. Zbytek první čtvrtiny se pak dohrál systémem koš za koš.

Po vyrovnané pětiminutovce druhého dějství si Plzeň vypracovala v 16. min. vedení 35:27, které ale do poloviny utkání nedokázala udržet.

Velká bitva pokračovala i po přestávce. Domácí si po dalších šesti minutách vypracovali náskok osmi bodů, ale po třiceti minutách drželi hosté stále s favorizovanými Levharty přijatelný rozdíl čtyř bodů. Jenže koncovka, hlavně díky zmiňovaným trojkám, patřila domácím.

„Utkání se hodně podobalo našemu prvnímu zápasu v Chomutově. Ve třetí čtvrtině jsme opět několikrát chybovali v obraně a soupeř šel do vedení,“ sdělil Feštr. „ Ještě tři minuty před koncem jsme drželi naději, ale hra na riziko nám nevyšla. Po našich taktických faulech už domácí náskok zvyšovali. Klíčové bylo neproměnění našich snad deseti nájezdů a rozdíl v úspěšnosti střelby za tři body. Cením si ovšem bojovnosti hráčů,“ dodal Feštr.

Fakta: Levharti Chomutov – Loko Interconex Plzeň 81:67 (23:24, 38:37, 58:54). Body: Lowery 23/2, Hanzlík 16/3, Hemmy 14/3, Pope 13/3 – Kovanda 16, Tóth 14/1, Vrubl 10, Pecka 10, Kozlík 9/1, Norwa 4, Kubizňák 2, Honomichl 2. Fauly: 18:22. Trojky: 11:2. TH: 20/12 – 16/9. Rozhodčí: Macela, Vondráček, Baloun. Diváků: 800.