Hráčky Sokola Plzeň V A vyzvaly pražského soupeře ze Slavoje B a vedly si velice dobře.

„Cílem bylo Slavoj porazit, neboť byl dva body v tabulce za námi. To se nám podařilo, takže jsme velice spokojené,“ říká hráčka Sokolu Plzeň V A Marta Lněničková.

Ve druhém zápase se konalo sokolské derby. Plzeňanky se utkaly s hráčkami z Nuslí a utkání skončilo dělbou bodů.

„Splnili jsme povinnost, kdybychom v zápasech neuspěli, tak bychom byli hodně dole. S Nuslemi jsme měli na výhru, ale i přesto jsme rádi, že jsme se opět dostali do hry,“ hodnotí utkání trenér Sokolu Plzeň VA Jaromír Kasal.

Velké problémy se sestavou řešil před zápasy plzeňský Union. Teplota nepustila do druholigového kolotoče hráčku číslo jedna Petru Pintovou. A fit nebyla ani hráčka číslo dvě Martina Kirchmanová, která nastoupila proti Nuslím k poslednímu zápasu. A vedla si velice dobře, svoji soupeřku porazila a získala pro Union pátý bod, který zajistil Plzeňankám remízu.

„Martina marodí už třetí týden, přesto nastoupila k poslednímu zápasu a zajistila pro nás důležitý bod,“ uvádí spokojený vedoucí družstva Unionu Plzeň A Ondřej Kirchman.

Do druhého zápasu proti Slavoji Praha B nastoupily v barvách Unionu zkušené hráčky Vaková s Čížkovou a mladá Vendula Tenglová, která je na střídavý start z Českých Budějovic.

Plzeňanky bojovaly! Alena Čížková získala pro svůj tým dva body, Vaková s Tenglovou přidaly pouze po bodu, a to bohužel nestačilo.

„Měly jsme i smůlu. Tři zápasy jsme prohráli v pátém setu,“ dodává Kirchman.

Výsledky – 13.kolo: Sokol Plzeň V A – Slavoj Praha B 6:4, Union Plzeň A – Sokol Nusle A 5:5. 14. kolo: Sokol Plzeň V A – Sokol Nusle A 5:5, Union Plzeň A – Slavoj Praha B 4:6.