Ostře sledovanou a divácky atraktivní finálovou sérii play-off první ligy proti Sokolu Tymákov zvládli národní házenkáři Přeštic v nejkratším možném termínu a opět zvedli nad hlavu vítězný pohár. Potřetí v řadě. Celkově tým z jižního Plzeňska prohrál v již uplynulé sezoně elitní soutěže pouze třikrát a zaslouženě dokráčel až k vysněnému cíli.

Další úspěšný ročník hodnotil týden po jeho skončení trenér přeštických borců Rudolf Lang, jenž byl pochopitelně velmi spokojený. „V celkovém hodnocení budu stručný. Sezona skončila vítězstvím, takže ji nemohu považovat za jinou než velice úspěšnou,“ řekl kouč přeštických mistrů.

Na otázku, jestli jeho tým měl v průběhu sezony nějakou krizi, odpověděl následovně. „Myslím si, že ne. Podzim až tolik hodnotit nemohu, protože jsem u týmu ještě jako hlavní kouč nebyl, ale celé jaro bylo podpořené také tím, že se nám v zimě podařilo vyhrát Český pohár. I díky němu bylo mužstvo na koni, atmosféra v týmu byla vynikající,“ pochvaloval si.

On i jeho družina si teď po mistrovském titulu užívají zaslouženého volna. A cíl pro další ročník? Znovu vyhrát. „V historii přeštické národní házené se nám podařilo získat titul už pětkrát za sebou. My ho teď vyhráli potřetí, takže stále máme velkou motivaci. I když vím, že to bude opět velmi náročné.V novém ročníku už nemůžeme počítat s Ondřejem Hošťálkem, který se po postupu Příchovic do první ligy, tam vrací. Za zlé mu to ale nemáme, on je příchovický rodák, patriot. Jeho rozhodnutí naopak ctíme a zcela chápeme,“ dodal trenér Lang.