V Plzni se konal již 17. ročník terénního kvadriatlonu a triatlonu.

Do zápolení na tratích u svatého Jiří v Doubravce a okolí se pustilo celkem 121 mužů a žen.

Pro diváky byl připraven doprovodný program a jeho součástí byl také dětský duatlon.

Do kvadriatlonu zahrnujícího všechny čtyři disciplíny nastoupilo 36 závodníků. Čekala je několikahodinová dřina. Muži museli zvládnout trať 1,2 km plavání, meziběh 2,4 km, kajak 9 km, horské kolo 46 km a běh 14 km.

Jako první proťal cíl v čase 5:10:57 hodiny Jan Brož z Plzně, který o deset minut porazil obhájce loňského prvenství Michala Peitze a letos jinak nejlepšího čtyřicátníka.

Třetí absolutně skončil Tomáš Peroutka z Forrest Gump Teamu.

Jediná odvážná žena na startu Hana Kolářová (Dukla Praha) zvládla kvadriatlon na trati 0,6 – 2,4 – 6 – 39 – 7 km za 4:01:23 hodiny

Jiří Bouchal, vítěz triatlonu.

V kvalitně obsazené kategorii dvojic mužů se prosadili Vojtěch Dědek a Petr Šlajs, mixy ovládlo duo Barbora Šturmová, Jiří Cipra a v dámských párech zvítězily opět sestry Kateřina Hnilicová a Adéla Beránková.

Na triatlonovou trať (0,6 km plavání – 2,4 km přeběh – 14 km horské kolo – 2 km běh) se vydalo 85 závodníků.

Nejrychlejšího času dosáhl zkušený plzeňský borec Jiří Bouchal. Triatlon se startem u Boleveckého rybníka dokončil v čase 56:03 minuty, když základ k vítězství položil už v plavání.

Další medailové pozice si vybojovali Zdeněk Chudáček a Bouchalův týmový kolega Tomáš Kamaryt.

Mezi ženami vyhrála Ida Kubrová.

V závodě tříčlenných družstev slavil vítězství tým s názvem Karýkovo soumrak svobody v sestavě Jiří Bouchal, Tomáš Kamaryt a Petr Janoušek.

„Nepřálo nám počasí, ale účastníci se i tak s náročnými tratěmi popasovali dobře,“ ocenil ředitel závodu Tomáš Eisner z Pilsenman Clubu.

Pilsenman 2019, výsledky

Kvadriatlon – muži: 1. Brož (Sokol Doubravka) 5:10:57,2 hod., 2. Peitz (Krkonošský survival) 5:20:43,8, 3. Peroutka (Forrest Gump Team) 5:32:22,8, 4. Lexa (Pilsenman Club) 5:34:17,2, 5. Šůcha (321start) 5:38:45,7. Ženy: 1. Kolářová (Dukla Praha) 4:01:23,1.

Triatlon – muži: 1. Bouchal (Karýkovo soumrak svobody – KSS) 56:03,8, 2. Chudáček (321start) 58:19,3, 3. Kamaryt 58:31,6, 4. P. Janoušek 1:01:15,1 (oba KSS), 5. Jelínek (TTK Sl. VŠ Plzeň) 1:01:37,2, 6. Rádl (KSS) 1:01:43,5. Ženy: 1. Kubrová (Plzeň) 1:07:46,1, 2. M. Tyrnerová (KSS) 1:08:09,5, 3. Küfnerová (321start)1:08:34,9.