Zahrát si na turnaji, kde soutěží více než pět set kuželkářů a celkem 137 družstev, to se každému nepoštěstí. Čtveřici Pavel Říhánek, Milan Jaroš, Zdeněk Mlnářík a Ladislav Filek z KC Plzeň se to podařilo.

„Turnaj se uskutečnil v uplynulých dnech v italském alpském městečku Hölzerne Neun pobllíž světoznámého lyžařského střediska Zell am See,“ říká jeden z členů plzeňské výpravy Zdeněk Mlnářík.

Plzeňáci se v Itálii při jubilejním dvacátém ročníku neztratili. V nejprestižnější kategorii, kde startovaly i ligové týmy, skončili z třiačtyřiceti družstev na čtrnáctém místě. A to měli na turnaji premiéru jako první tým z České republiky. „Na to, že jsme v kuželně hráli poprvé v životě, to není špatné,“ říká Mlnářík.

Závodilo se na 120 hodů sdružených, každý ze čtyřčlenného týmu měl třicet hodů. Plzeňané dosáhli 1423 bodů. Vítězný tým ASKC St. Georgen získal 1541 bodů.

Turnaj je ojedinělou akcí. „Hraje se průběžně dva týdny. Účastní se týmy z Rakouska, Itálie a Německa. Mužstvo si domluví termín, přijede a odhází si své hody. My jsme přijeli až na samý konec soutěže a hned jsme se dozvěděli i výsledky,“ vysvětluje Mlnářík.

Kuželkáři KC Plzeň, kteří do Itálie přijeli na pozvání borců z Wogeinsteinu, si vedli úspěšně i v kategorii jednotlivců. Závodilo v ní 172 kuželkářů a Ladislav Filek vybojoval čtrnácté místo.

Zdeněk Mlnářík skončil na sedmdesátém místě, Pavel Říhánek dvaadevadesátý a Milan Jaroš stodvanáctý.