„Ale nechal jsem si jen dva za individuální úspěchy, ty kolektivní jsem rozdělil mezi kluky,“ říkal letošní král české juniorské scény. Na té posbíral tři tituly. To se předtím povedlo jen Filipu Šiterovi.

Který z těch titulů nebo výsledků v sezoně je nejcennější?

To se nedá hodnotit. Každý z nich mě stál spoustu úsilí. Ale největším úspěchem asi bylo čtvrté místo na mistrovství Evropy seniorů.

Sezonu zakončil večer v Top hotelu Praha. Jak ten se vám líbil?

Třeba moderátorka Petra Charvátová mi nepřišla moc připravená, to mě docela zklamalo. Ale příjemné bylo, že se po dlouhé době sešla naše skupinka plochodrážníků.

Večer se však netýkal jen ploché dráhy…

Sešla se tam celá špička motocyklového sportu, omluvili se jen Pešek s Abrahámem. Sice na podobné akce moc nejsem, ale na druhou stranu to byla taková odměna po celoroční námaze.

Pomalu se asi začínáte připravovat na další sezonu…

Mám tréninkový plán včetně jídelníčku. Chodím třikrát týdně cvičit, prokládám to squashem, regenerací, masážemi. Také doháním školu a od příštího měsíce bych chtěl začít dělat na motorkách.

Mluvil jste o jídelníčku. Znamená to nějakou zásadní změnu?

Chci být profesionál. A to od připravených motorek přes čisté nářadí až po další věci, včetně stravy, odpočinku. Tomu jsem se dosud nevěnoval tak, jak bych měl. A nechci už opakovat tuhle sezonu, když mně v létě žaludek vypověděl službu. Teď to má prostě řád od snídaně až po večeři.

Co se týče další sezony, máte už podespané nějaké nové kontrakty v zahraničí?

Podepsal jsem v Polsku v extraligové Toruni. Letos získali titul, domluvil jsem se na skvělých podmínkách. Extraligu jezdí hodně kvalitních závodníků, když v první sezoně budu dělat čtyři pět bodů za závod, budu spokojený.

To je docela skok z druhé polské ligy do extraligy. A kromě toho máte domluveno ještě něco dalšího?

Měl by mi přijít ještě kontrakt ze Švédska, mluvil jsem i s manažery z německých a italských klubů, tam se ještě uvidí. A oproti uplynulé sezoně nebudu jezdit v Dánsku. Ale nevadí, chci se soustředit hlavně na polskou ligu a mistrovství světa a Evropy.