Zatímco Kůse šesté místo uspokojilo, Šitera byl hodně zklamaný. S pouhými dvěma body skončil až šestnáctý.

„Jsem moc spokojený, je to úspěch, za kterým je spousta práce,“ říkal devatenáctiletý Plzeňan, který chtěl před závodem být do pátého místa.

„Motorka nejela tak, jak jsem si představoval. Navíc jsem trénoval na úplně jiné dráze, než byla připravena na závody. Jen škoda těch dvou jízd, ze kterých jsem měl nulu,“ našel přece jen závodník Olympu Praha malou vadu na svém představení.

V Pardubicích se zúčastnil i zbylých dvou součástí plochodrážního víkendu. V juniorské Zlaté stuze obsadil jedenáctou příčku.

„Stuha byla hlavně tréninkem před sobotou. Dvakrát jsem vyhrál a dvakrát skončil po defektu poslední. Dva body mně chyběly k postupu do semifinále,“ rekapituloval úvod pardubické trilogie.

Nedělní Zlatá přilba pak pro něj skončila v jedné ze čtvrtfinálových skupin. „Opět mně chyběly dva body do semifinále. Ale byla velká konkurence, v Pardubicích navíc hodně záleží na motorce a ostatní byli rychlejší. Hlavně, že se povedla ta sobota,“ zdůraznil Kůs úspěch ve světovém šampionátu.

Nabitý program pak ukončil desátým místem na pondělním Memoriálu Luboše Tomíčka v Praze.

Všech čtyř závodů se zúčastnil i závodník Plochodrážního klubu Plzeň Filip Šitera.

Program zahájil desátým místem ve Zlaté stuze. „I pro mě to byl hlavně trénink, nešel jsem do všeho naplno,“ vrátil se k závodu, který nakonec vyhrál Slovák Vaculík.

Sobota ale pro něj byla jako hodně špatný sen. „V prvních dvou jízdách mně shořela spojka, asi byla špatná série ložisek. Přípravě jsem podrobil všechno, ale zklamala technika,“ smutnil dvacetiletý závodník.

Jeho cíle byly vysoké, chtěl medaili. „Mám na to ještě jeden pokus,“ dodal k sobotě.

Ve Zlaté přilbě skončil ve čtvrtfinálové skupině. „Nebylo to špatné. V jedné z jízd jsem porazil i Leigha Adamse s Matejem Žagarem. To je úspěch,“ cenil si skalpů dvou plochodrážních es.

Při Tomíčkově memoriálu už bylo po technické stránce vše v pořádku. „Jenže chyba byla ve mně. Nepovedly se první dvě jízdy a pak už je člověk naštvaný a moc ho to nebaví, protože už nemůže udělat dobrý výsledek. Až v poslední jízdě jsem si spravil chuť,“ řekl Šitera k sedmému místu.