Domácí budou mít jistě o motivaci postaráno, neboť jim jde stále o udržení se v první čtyřce pro play off. Plzeň navíc v posledních dvou zápasech prohrála a ráda by tyto porážky odčinila.

V prvním měření sil v této sezoně vyhrála Plzeň v Lovosicích 24:22. „Na ten zápas si dobře vzpomínám, otáčeli jsme to v posledních pěti minutách. Tam jsem Šumovi chytil dvě sedmičky a potom ještě někomu jednu další. To byl hezký zápas, vezli jsme se na vítězné vlně a mně se dařilo,“ vrací se k povedenímu výkonu na severu Čech brankář Plzně Lukáš Kurial.

„Teď je to obráceně. Jsme psychicky trošku dole, ale musíme zabojovat a získat zpátky sebevědomí do play off. Na podzim jsme dokázali, že jsme schopni porazit každého,“ je přesvědčen Kurial.

Západočeši se chtějí do duelu s Lovosicemi poučit z chyb ze zápasu proti Zubří. „Po něm jsme si společně sedli, udělali si rozbor celého utkání a řekli si ty chyby, které tam byly. Ty jsme dělali hlavně v útoku, kde se nám vůbec nedařilo,“ všiml si devětadvacetiletý gólman.

Tým Plzně provází v posledních týdnech vlna zranění. Mimo hru je zraněný Tomáš Bokr, proti Zubří nehrál ani Milan Škvařil a Martin Šetlík má problémy s ramenem a jeho start v zápase proti Lovosicím je velmi nejistý. „Musíme se s tím poprat sami, ten zápas za nás nikdo neodehraje. Zranění ke sportu patří a my se musíme i za ty zraněné obětovat,“ říká odhodlaně Kurial.

Poslední zápas základní části extraligy odehraje Plzeň v neděli 7. března v Hranicích. „Teď je důležité vyhrát doma. To by nás mohlo do zápasu s Hranicemi nastartovat. Už jsme je dokázali doma porazit a jako jedinému týmu se nám podařilo vyhnat zkušeného Kučerku z branky. To by mohla být naše psychická výhoda,“ věří ve stoprocentní bodový zisk Lukáš Kurial.