Velkou měrou se o ni postarala třicetičlenná skupina německých fanoušků ze Zwieselu. Halou se neslo povzbuzování „Pilsen" i Plzeň. „Za Zwiesel hraje fotbal Michal Štrajt, takže hráči a fanoušci z Německa ho přijeli podpořit," vysvětlil přítomnost německé enklávy tiskový mluvčí Interobalu Plzeň Michael Sinkule.

Mluvčí řekl, že vždycky na závěr fotbalové sezony v Bavorsku jezdí výprava ze Zwieselu do Plzně na jeden zápas futsalového Interobalu. Výjezdy prý mají tradici. „Ze Zwieselu k nám jezdí třetí rok. V minulosti to bylo i z jiných měst v Německu. Nebylo to ale v hojném počtu jako teď ze Zwieselu. Šlo o deset lidí. Hodně se jezdili dívat na Petra Kučeru," řekl Sinkule.

Poslední návštěvu fanoušků a hráčů ze Zwieselu pochvaluje. „S našimi fandy vytvořili skvělou atmosféru. Dali jsme je dohromady 
s našimi zhruba patnácti skalními fanoušky," popsal Sinkule.

Atmosféru v hale obdivoval i trenér Interobalu Petr Kučera. „Němečtí fanoušci vytvořili skvělou atmosféru. Chytili se s plzeňským kotlem a trošku jsme Spartu uvařili v tom kotli. Bylo to od nich parádní," pochvaloval si Kučera.

Začátek zápasu se pro plzeňský Interobal nevyvíjel dobře. Už v páté minutě se Sparta ujala vedení a o minutu později zvýšil sparťanský útočník Křemen skluzem na 0:2. „První poločas se nám nepovedl. Soupeř byl do patnácté minuty jasně lepší a přehrával nás. Podle mě udělal velkou chybu, když za stavu 0:2 šli dva hráči Sparty sami na brankáře a Křemen zakončoval do tyčky. V tom se ten zápas zlomil, protože za chvíli jsme dali kontaktní gól na 1:2," komentoval vstup do zápasu Kučera.

Na rozdíl jedné branky snižoval Michal Štrajt, tedy hráč, který jinak hraje fotbal za Zwiesel…

Na začátku druhé půle vyrovnal Jan Havel po přihrávce agilního Václava Koce.

Čtyři minuty před koncem Interobal dokonal obrat. Kapitán Jakub Mižár narazil míč Štrajtovi, jehož přihrávku před osamoceným Kocem uklidil do vlastní branky sparťan Rott – 3:2. Výhra posunula Interobal na 8. místo v tabulce.

„Zápas se mi hodnotí příjemně. Ve druhém poločase s obrovským nasazením a srdcem jsme podali bojovný a týmový výkon, což rozhodl o tom, že tři body jsme si nakonec připsali my. Zápas měl všechno. Byl to vyhrocený a emotivní zápas. Narvaná hala, divákům děkuji," potěšilo trenéra.

V pátek hraje Plzeň na půdě posledního Třince.

„Tabulka je neskutečně vyrovnaná. Pokud bychom vyhráli v Třinci, tak se posuneme tam, kam chceme," uzavřel Kučera.

Interobal Plzeň - Sparta Praha 3:2

Poločas: 1:2. Diváků: 300 (vyprodáno). Branky: 18. Štrajt, 24. Havel, 36. Rott (vlastní) – 5. Sláma, 6. Křemen.

Interobal: Kubíček – Forman, Kasýk, Koc, Holý, Hibler, Landrgott, Štrajt, Havel, Abrham, Hudaček, Šíša, Marianus, Mižár.