Vazby na Plzeň však sprinter Jiří Kubeš nepřetrhl, protože ve Škodě hostuje pouze při extralize družstev. Ostatní atletické závody běhá v dresu pražského klubu. „Odešel jsem trénovat do Prahy, abych se mohl atletice věnovat profesionálně. Byl jsem ale postaven do situace, že jsem musel přestoupit nebo hostovat v extralize družstev za Duklu. Pro oba kluby bylo výhodnější, abych přestoupil do Dukly a extraligu běhal za Plzeň,“ vysvětluje čtyřiadvacetiletý atlet.

Jaká byla vaše příprava?

Trénovali jsme ve čtyřčlenné skupině, v níž je mimo jiné i Víťa Müller, pod dohledem kouče Jiřího Kmínka. Na začátku přípravy jsme byli tři týdny v Harrachově, čtrnáct dní jsme trénovali v Praze a pak jsme na měsíc letěli na soustředění na Tenerife. Zatím to všechno vypadá v pohodě, mám za sebou první závody, tři starty a tři osobáky. Takže všechno zatím vychází tak, jak má.

Takže vstup do sezony hodnotíte pozitivně.

Určitě. Zatím to vypadá, že příprava vychází.

Na jaké trati jste si zlepšil osobní rekordy?

60 a 150 metrů. Běžel jsem dvě stopadesátky.

V čem jsou jiné tréninky v Plzni a na Dukle?

Dost se liší přístup. Devadesát procent lidí to v Plzni dělalo hlavně, že chtěli, bavilo je to a nelpěli na výsledcích. Na Dukle to všechny také baví, ale je to oproti Plzni na profesionálnější úrovni. Ve skupině jsme jen ve čtyřech lidech, takže trenér má na jednotlivce více času.

Jaké jste si dal sezonní cíle?

Jelikož jsme trochu upustili od překážek a budu běhat převážně 200 metrů, tak v halové sezoně bude z větších závodů mistrovství ČR. Na něm se chci pokusit o medaili a o co nejlepší čas, abych se opět probojoval do sestavy štafety 4x100 metrů pod širým nebem. Venku mám cíl dostat se na mistrovství Evropy v Paříži.

Jaké budou vaše nejbližší závody?

V neděli 19. ledna je v Praze mistrovství Plzeňského kraje, na němž poběžím letošní první dvoustovku. Potom bude 5. února Czech Indoor Gala v Ostravě. Ještě řešíme, jestli poběžím 60 i 200 metrů, nebo jen jednu z těchto tratí.

Vítězové T9Laky a Pikej.
Reprezentanti Viktorie T9Laky a Pikej porazili Slavii