Vyhrát v Plzni dva podzimní krosy krátce po sobě, Běh Českým údolím a den na to Třikrát hradišťskou strání, se cení. A krosová dvojkoruna znovu padla. Vítězný double si o víkendu vybojoval Šimon Stehlík, 18letý orientační běžec Lokomotivy Plzeň.

Bratři Šimon a Jakub Stehlíkové.Bratři Šimon a Jakub Stehlíkové.Zdroj: Ondřej Sobota

Při 54. ročníku Běhu Českým údolím, memoriálu Oldřicha Kroupy, ovládl Stehlík závod na šest kilometrů, když na nových tratích u řeky Radbuzy zaběhl čas 23:03 minuty a o tři sekundy porazil loňského držitele dvojkoruny Vojtěcha Sýkoru (SC Plzeň). Třetí doběhl triatlonista Matěj Marek (25:05), když ale rychlejší byli první dorostenec, mladší ze sourozenců Stehlíků Jakub (23:25) a z veteránů padesátník Richard Šimurda z pořádajícího USK CS Plzeň (24:52).

Ženy si to rozdaly na čtyři kilometry a prvenství si tradičně vybojovala veteránka Petra Šmákalová (Sokol SG Plzeň Petřín, 16:46). Druhá skončila Barbora Šturmová (Forrest Gump Team, 17:11), která o 24 hodin později vyhrála ve své kategorii 40. běh v Hradišti, memoriál Jana Wavoka Vodrážky.

40. ročník běhu Třikrát hradišťskou strání v Plzni.40. ročník běhu Třikrát hradišťskou strání v Plzni.Zdroj: Ondřej Sobota

Šturmová oběhla náročných 2600 metrů za 10:19 minuty, jenže ještě svižněji prolétlo kopce v Hradišti trio starších žaček Eliška Volfová (10:04), Magdalena Rutarová (10:15) a o vteřinku i dcera vítězky Tereza Šturmová (10:18).

Šimon Stehlík zase završil zisk dvojkoruny výhrou mezi kluky na trase 3900 metrů (14:26), když o sekundu porazil bratra Jakuba. „Krosy mám rád. Vyšlo počasí, běželo se mi dobře a únavu jsem necítil. Bráchu jsem předstihl v závěru a malý náskok jsem už udržel,“ říkal Šimon, který orientační běh dříve kombinoval se závody na běžkách. „Teď už se věnuji jen orienťáku,“ prohlásil.

Absolutně třetí čas 14:40 zaběhli shodně mladík Antonín Svoboda a první chlap Jiří Bouchal, oba z pořádajícího KOS Plzeň.

Na Dominika Pavláta najíždí sparťan Pavel Kousal.
Oslabená Škodovka vítá nastolený klid zbraní