Semifinálové zápasy VARTA Futsal ligy mezi Interobalem Plzeň a Spartou Praha přinášejí emoce. Patrné to bylo po středečním třetím utkání, které vyhrála Plzeň 5:4 a v sérii se ujala vedení 2:1. Radost a gesta jednoho z trenérů Interobalu Petra Kučery směrem ke sparťanské lavičce natolik rozzuřila Brazilce ve službách Sparty Marcela, že ho rozhodčí museli držet.

Emocím se nelze divit. Na straně Plzně působí futsalisté působí, kteří hráli minulou sezonu za Spartu, a Interobal vede exsparťanský trenér David Frič. Plzeňský lídr Tomáš Vnuk zná spoustu hráčů z působení ve Zruči nad Sázavou.

A byl to Vnuk, kdo rozhodl třetí duel. Za stavu 2:2 vstřelil tři branky a rozhodl o vítězství Interobalu. „Byl to remízový zápas. Sparta byla lepší na balonu, ale my jsme opět chtěli víc vyhrát, což rozhodlo,“ těšilo trenéra Interobalu Davida Friče.

Skóre zápasu otevřela Sparta, za Plzeň vyrovnával Slavík po přihrávce Holého, který poté poslal Plzeň do vedení 2:1. Ještě do poločasu Pražané srovnali krok. Gól na 2:2 rozčílil kouče Interobalu. „Náš hráč, který měl vystupovat na sparťanského útočícího futsalistu, byl soupeřem držen čtyři a půl vteřiny. Rozhodčí na to koukal z metru a dělal, že to nevidí,“ vysvětlil Frič.

V polovině druhé půle dával na 3:2 domácí Vnuk. Sparta vyrovnala dvě minuty před koncem. Vedení Interobalu záhy vrátil opět Vnuk po rozehraném rohovém kopu. Domácí trenér Petr Kučera si chtěl vzít oddechový čas, ale rozhodčí nereagovali, a jejich rozhodnutí uznat gól nezměnil ani klakson ohlašující time-out. „Hra byla zahájena, že do toho zazněl klakson, mě mrzí, ale nicméně to je chyba sudích, nikoliv naše,“ řekl Frič.

Ve 39. minutě na 5:3 zvyšoval Vnuk, který završil hattrick. Devět vteřin před koncem Sparta korigovala na 5:4. „Není možné, abychom za stavu 5:3 připustili snížení. Dobře bráníme power-play a odskočíme na 5:3, ale místo toho, abychom zklidnili hru, tak z toho uděláme stresový závěr,“ zlobil se Frič.

Pochválil gólmana Lukáše Němce, který mužstvo podržel několika zákroky. „Podle mě patří do reprezentace. Věřím, že si udrží výkonnost a pomůže nám postoupit do finále,“ přeje si David Frič.
Čtvrtý zápas je na programu v pondělí od 19.30 hodin v Praze.

3. semifinále: Interobal Plzeň – Sparta Praha 5:4 (2:2). Branky Plzně: 10. Slavík (Holý), 13. Holý (Křemen), 30. Vnuk (Holý), 39. Vnuk, 39. Vnuk.
Sestava Plzně: Němec – Havel, Mižár, Holý, Abrham, Buchta, Sláma, Rozboud, Slavík, Koc, Vnuk, Štverák, Křemen.