Posádka nastoupila na start v mezinárodní sestavě, když plzeňského kormidelníka Davida Křížka doplnil při absenci jeho obvyklých českých partnerů domácí kosatník Antoine Joubert.

„Všichni naši fandové s napětím očekávali, jestli odrovnám i francouzského kosatníka, ale musím přiznat, že tentokrát jsem nejvíc trpěl sám,“ přiznal Křížek.

Z pokračování seriálu závodů na létajících katamaranech si odnesl pohmožděný kotník, oteklé a posekané nárty i značně pohmožděnou ruku.

„I tak to stálo zato. Absolvovali jsme neuvěřitelný a nesmírně vyrovnaný závod,“ říkal úspěšný jachtař a mořeplavec.

A jak se posádce Masterlanu vedlo?

„Dlouho se mi nedařily starty, až v silnějším větru jsem se chytil. Divoké jízdy ve vysokých rychlostech ale zase přinesly řadu karambolů,“ podotkl Křížek.

„Jednou jsem u návětrné brány jen těsně minul závodníka, který vypadl z lodě a díky plovoucí vestě se před námi nemohl potopit. Vše naštěstí dobře dopadlo. Zareagoval jsem včas,“ konstatoval s úlevou.

Ilustrační foto
Domažlice si neporadily s Dobrovicemi. Jiskru srazil vlastní gól

Hned první den se odjelo šest rozjížděk a česko-francouzská posádka se postupně sehrávala a zlepšovala.

„Nakonec jsme s Antoinem dokázali zajet na čtvrtém a na druhém místě. Ve druhém dnu již tolik nefoukalo a výsledky už takové nebyly,“ připustil Křížek.

Masterlan dojel jednou pátý, ale ve zbytku rozjížděk dopadl hůř. Další den se sice dlouho čekalo na vítr, ale když přišel, podmínky byly dokonalé. „Hladká voda a sílící vítr, to je paráda,“ usmíval se Křížek.

Létající katamarány začaly dosahovat závratných rychlostí a nebyla nouze o divoké situace a několik převržení. V těchto náročných podmínkách dokázali Křížek s Joubertem zajet čtvrté a páté místo.

Před dvojnásobně bodovaným finále byli průběžně osmí. Jen ale šest bodů za šestým místem a pouhé dva body jim chyběly na sedmou pozici. „Jenže vítr tentokrát nepřivál, finále se nejelo a my jsme zůstali osmí,“ litoval Křížek.

Spolupráci s francouzským parťákem, dvojnásobným světovým šampionem, si pochvaloval.

„Antoine Joubert je skvělý kosatník, teď to ale zase předám stálým členům týmu, tedy Milanu Harmáčkovi a Zdeňku Adamovi. Doufám, že už budou na další závody v pořádku a nastoupíme opět v ryze českém složení,“ prohlásil David Křížek.

Jan Eberle
Útočník Eberle se těší na Ligu mistrů i ofenzivní hru Plzně