K utkání měl trenér Eisman devítku hráčů, ze kterých si premiéru v mužském celku odbyl junior Jan Hanzlíček a obnoveného debutu se dočkal navrátilec Jan Suchý.

Do utkání vstoupily lépe Košíře. Domácí dokázali využívat laciných ztrát Plzeňských a prosazovali se z rychlého protiútoku.

Košíře vedly po první čtvrtině 26:13. Západočeši se však následně zvedli a otočili vývoj zápasu do poločasové přestávky.

Pomohla jim k tomu zlepšená obrana, lepší komunikace a agresivní hra na útočné polovině.

Do druhé poloviny šli Západočeši ve vedení 41:36.

Vstup do poločasu byl lepší ze strany Plzně a hráči Lokomotivy postupně navýšili náskok až na rozdíl deseti bodů.

Po oddechovém času domácích se pak obraz hry vinou ztrát Západočechů vyrovnal.

Tereza Petržilková.
Krajský rekord. Petržilkové se povedl první závod sezony

Do poslední čtvrtiny vstupovaly oba týmy se stejným skóre 57:57. Lodivod hostujících Erik Eisman nabádal hráče k důslednosti a vyvarování se nevynucených ztrát.

Jeho slova však hráči nevyslyšeli. Od začátku tahali za kratší konec, když si nedokázali předávat explzeňského střelce Martina Baštu, který v poslední periodě proměnil hned pět tříbodových pokusů. Domácí kanonýr tak definitivně převážil misku vah na stranu celku z hlavního města.

Západočeši si sice na útočné polovině vytvořili slušné pozice, z nich se však nedokázali prosadit.

Jejich série proher se proto znovu natáhla a aktuálně činí již sedm zápasů.

„V celém zápase jsme se potýkali s obrovským množstvím nevynucených ztrát. To je jeden z důvodů naší prohry. Ten druhý je nekoncentrovanost. Všichni víme o Bašťákových kvalitách a víme, že mu nesmíme dát otevřenou střelu. Vinou špatné komunikace ho ale necháme, aby nás rozstřílel,“ byl naštvaný trenér Lokomotivy Erik Eisman.

„Je to škoda. Po našem desetibodovém vedení jsme měli zápas ve svých rukou, ale místo toho, abychom soupeře dorazili, vlastními chybami jsme ho nechali se dostat zpátky do zápasu, čehož naplno využil,“ pokračoval plzeňský kormidelník, jenž věří, že černá série proher brzy skončí.

„ V pátek přivítáme Liberec a chtěl bych pozvat fanoušky, aby nás přišli podpořit a pomohli nám k vítězství,“ dodal Erik Eisman.

Ilustrační foto
Teď se ukáže. Třetí Plzeň vyzve poprvé v sezoně lídra z Liberce

Basket Košíře – Lokomotiva Plzeň 79:64

Sestava a body Plzně: Honomichl 16, Maděra 15, Lejsek 9, Sůva a Mach po 8, März a Suchý po 4, Doljak a Hanzlíček 0.