Po minulé sezoně opustil cyklista Roman Kreuziger scénu World Tour, změnil tým i značku kola, ale chuť vítězit mu zůstala. Už za necelý měsíc ho čeká první start v dresu ruské stáje Gazprom RusVelo.

Čtyřiatřicetiletý profesionál z Plzně by se měl představit na 56. ročníku Tirreno–Adriatico, který začíná 10. března, a následně ho čeká Volta Ciclista a Catalunya (22. března).

„Je důležité, že jedeme Tirreno i Katalánsko. Momentálně jsem doma a dávám se dohromady, než odletím na další soustředění na Kanárské ostrovy. Po Tirrenu mě čeká znovu krátký přesun do Čech, pak Katalánsko a ještě zvažuji, zda budu potom trénovat v Itálii, nebo znovu na Kanárech,“ prozradil Kreuziger s tím, že tahle část přípravy už bude mířit na slavné ardenské klasiky, kterých by se měl tým RusVelo zúčastnit poprvé ve své historii.

„Potvrzený máme start na Valonském šípu a Lutychu. Jedná se ještě o Amstelu, ale věřím, že i to by mělo klapnout. Což je skvělé, protože tyhle závody jsou mým prvním cílem v sezoně,“ nastínil český reprezentant své plány.

Ačkoliv Kreuziger vstřebává náročný trénink i seznamování s novým týmem a jeho zázemím, tak se cítí dobře. „Do týmu jsem zapadl. Kluci se postupně otevírají a začíná to klapat, jak má,“ konstatoval zkušený jezdec.

Házenkáři Starého Plzence.
Když se Starý Plzenec měřil v extralize s českou elitou

S přípravou na sezonu začal tradičně individuálně na Kanárských ostrovech. „To je vždy intenzivní, ale hodně práce jsme odvedli také na týmovém soustředění na Mallorce. Díky tomu jsem si rychle zvykl i na nové kolo. Colnago je naprostá špička, a i když jsem měnil velikost rámu a nastavení posedu, neměl jsem nejmenší problém. Doufám, že kvalitní trénink prodám v závodech,“ přál si Kreuziger.

Jeho ostrý start do sezony měl přijít už v únoru na Valencianě, ta však byla odložena kvůli špatné epidemiologické situaci. Začne tedy na sedmietapovém Tirreno-Adriatico s visačkou World Tour, na němž Kreuziger skončil v minulosti dvakrát celkově třetí.

A ani ho příliš nemrzí, že ruský tým chybí mezi účastníky tří Grand Tour včetně Gira.

„Při udílení divokých karet na Giru dostaly přednost italské týmy, ale klíčové jsou klasiky, i vzhledem k olympijským hrám. Trať v Tokiu je profilově podobná a pořád platí, že olympiáda je můj hlavní cíl v roce 2021,“ prohlásil Roman Kreuziger.