Předtím dvaatřicetiletý jezdec pobyl doma v Plzni a zotavoval se ze zápřahu na italském Giru.

Do Švýcarska vyrazil přes Itálii a cestou se zastavil v Innsbrucku, aby poznal trať letošního mistrovství světa.

„Okruh, dlouhý 24 kilometrů, jsem si projel dvakrát. Pro diváky je to fantastická trať. Zvlášť atraktivní je závěrečné stoupání. Měří sice jen asi 1,9 kilometru, ale začíná na deseti dvanácti procentech a v konečné části má sklon až 28 stupňů. Což dá zabrat, zvlášť když do kopce najedeme po dvou stech padesáti kilometrech,“ uvedl Kreuziger.

Souboj o světový titul v horách by mu mohl sedět.

„Jsem rád, že jsem si trať okoukl. Vyzkoušel jsem nějaké varianty převodů,“ řekl zkušený reprezentant, přestože do startu mistrovství světa ještě nějaký čas zbývá.

Milan Spěšný
Spěšný strašil soupeře, ale už myslí víc jako trenér

„Po Švýcarsku a domácím mistrovství v Plzni budu mít volnější období a s týmem mohu naplánovat druhou část sezony s ohledem ke specifikům závodu v Innsbrucku,“ vysvětloval Kreuziger.

A jak se chystal na jízdu Okolo Švýcarska z programu World Tour? „Začíná se týmovou časovkou, takže jsem něco najel na časovkářském kole za motorkou. To abych se zase prošťouchnul. Už předtím jsem si po klidnějších dnech s rodinou dal na Šumavě pár intervalů,“ popsal Kreuziger.

Tour de Suisse, při níž cyklisté ode dneška do příští neděle zvládnou během devíti etap 1212 kilometrů, je brána jako generálka na Tour de France. Vítězství obhajuje Simon Špilak ze stáje Katusha Alpecin.

Martin Boubal.
Hodně to bolelo, svěřoval se Boubal. I tak zvítězil