V Evropě se aktuálně hlásí o slovo Paní zima, ale profesionální cyklisté potřebují před brzkým vstupem do závodní sezony trénovat v příznivějším klimatu.

Kreuziger si také podmínky, které skýtá ostrov v Atlantském oceánu poblíž Afriky, pochvaluje.

„Sice tu nejsou takové kopce jako na Tenerife, ale v téhle fázi sezony je to tak akorát. Navíc je tu stále krásné počasí, denně kolem pětadvaceti stupňů, jen fouká poměrně silný vítr,“ vykreslil lídr kazašské stáje Astana počasí panující na Grand Canaria.

Závěr roku strávil Kreuziger ještě doma v Plzni.

Odskočil si i za rodiči na Šumavu, dva dny lyžoval v Livignu s kamarádem a stájovým kolegou Enrikem Gasparottem, ale záhy poté odletěl za teplem.

Na Grand Canaria pak populární „Křižák“ zahájil zostra další fázi přípravy na nadcházející sezonu, jejímž prvním vrcholem by pro pětadvacetiletého jezdce měl být boj o pódium na italském Giru.

Na jednom z Kanárských ostrovů měl po boku vždy solidní společnost.

„Ze začátku jsem trénoval s jezdci Liquigasu Vivianim a Ossem. Ti v pondělí odletěli, ale zase dorazil ´Gaspa´ a jezdíme spolu kompletní tréninky. Cítím se super, všechno probíhá podle plánu. Na začátku soustředění mě trochu bolely zuby, ale už to naštěstí přestalo,“ oznámil s úlevou Kreuziger.

Na Gran Canarii bydlí týmoví parťáci v apartmánu stranou hotelových komplexů.

„Máme tu klid. Kousek od nás má týmové soustředění Saxo Bank, ale jen jsme se jednou minuli. Každý jdeme svou cestou. Jinak to tady docela utíká,“ svěřoval se Kreuziger. „V deset vyrážíme na trénink, po návratu si dáme nějakou svačinu, pak krátký relax a večer jdeme na jídlo někam do restaurace. Když přijdeme, člověk pak hned většinou padne do postele,“ nastínil program, který se opakuje s výjimkou dne volna.