Ostrý start se pro lídra elitní silniční stáje Astana zpozdí pouze o několik dní.

„Etapák Kolem Sardinie, kterým jsem měl začínat, totiž kvůli finančním problémům zrušili. Místo toho tak přijde ke slovu náhradní řešení . Nejprve pár dní tréninku ve Španělsku ve starém známém Calpe, na které navážu prvním startem na jednorázovém závodě Clásica de Almería,“ vysvětil na svém webu Kreuziger.

A přidává, že zase tak moc se pro něj nemění.

„Dám si malé soustředění v Calpe a zakončím ho v Almeríi. Je to z Calpe nějakých tři sta kilometrů, takže přesun nebude problém. Pak už by sezona měla pokračovat podle plánu,“ prozradila česká silniční jednička.

Na závody Eroica a Tirreno Adriatico naváže Kreuziger na přelomu března a dubna vysokohorským soustředěním, po němž by měly následovat start na Giro del Trentino, klasika Liège – Bastogne – Liège a Tour de Romandia – generálka na Giro di Italia.

Právě italská Grand Tour by měla být pro pětadvacetiletého jezdce prvním vrcholem této sezony.

A cíle jsou velké.

Loni šestý muž Gira a držitel bílého dresu pro nejlepšího jezdce do 25 let pomýšlí na stupně vítězů.

Momentálně se Kreuziger nachází na kanárském ostrově Tenerife, kde v tamních kopcích završuje tréninkový kemp. Parťáky mu jsou jeho týmoví kolegové Enrico Gasparotto, Janez Brajkovič a Fredrik Kessiakoff.

„Jsme ve stejném hotelu jako vždy, kolem není široko daleko nic. Jezdíme delší kopce, navíc se pokaždé musíme dostat od moře nejdříve do nadmořské výšky kolem 2000 metrů, takže je to celkem náročné,“ líčil na internetu reprezentant.

V přípravě se drží osvědčených metod. „Mám to takhle vyzkoušené a v té výšce nechci nic měnit,“ popsal program Kreuziger.

Na Tenerife bude Roman do pátku. A i když s ostatními jezdci pobývá prakticky na samotě, rozhodně se nenudí.

„Utíká to. Po tréninku jdeme na masáž, dáme si večeři. A už jsem stihl přečíst jednu knížku, kterou jsem si přivezl,“ prozradil jezdec.