Elitní zimní plavci z České republiky včetně medailistů z mistrovství světa a také zahraniční závodníci se představí při dalším závodě Českého poháru v zimním plavání, který se uskuteční v Krašovicích na severním Plzeňsku. Celkem 130 plavců bude bojovat při druhém ročníku soutěže v zimním plavání v Krašovickém rybníku.

O body se bude soutěžit ve vyřezaném ledovém bazénu na tratích 100, 250, 500, 750 a 1000 metrů.

Na staru se objeví řada elitních zimních plavců. „Například medailistky z mistrovství světa v zimním plavání Plzeňanka Lenka Šlehoverová, Nikola Kopecká či Miroslava Novotná, která zvládla i prestižní závod Ledová míle,“ říká Jan Šůcha z pořádajícího Klubu sportovních otužilců Plzeň.

„V Krašovicích se rovněž představí přemožitel severního kanálu mezi Irskem a Skotskem Jaroslav Chytil, štafeta na stejném místě oba směry ve složení Jakub Valníček, Zdeněk Sláma, Pavlína a Zuzana Procházkovy či přemožitel Beringovy úžiny ve štafetě a organizátor zimního triatlonu (kryathlonu) Angličan Jack Bright nebo přemožitel kanálu La Manche a operní zpěvák a sólista Národního divadla v Praze Richard Haan,“ vyjmenovává hvězdy zimního plavání Jan Šůcha.

Do bazénu 130 x 30 metrů vyřezaném v ledě se ponoříi početná skupina otužilců KSO Plzeň. Druhý ročník mistrovství Krašovice, kterou pořádá KSO Plzeň za podpory obce, začíná v sobotu ve 12.00 hodin.

Kladno (v bílém) hostilo v hokejové extralize Plzeň.
Čtvrtá výhra v řadě. Rytíře složila Robova trefa