Akci pořádal Klub sportovních otužilců Plzeň ve spolupráci s obcí Krašov. Plzeňští otužilci našli v Krašově v čele se starostou Karlem Cvačkou partu obětavých nadšenců a pomocníků.

„Bez nich by se závod uskutečnil jen těžko. Kromě pana starosty bych vyzdvihl zejména našeho člena a krašovického občana Josefa Karlovce a jeho rodinu, kteří mají na pořádání závodu velký podíl. Už jen vyřezání 125 metrů dlouhého bazénu v zamrzlém rybníku si vyžádalo značné úsilí,“ chválí Krašovické Jan Šůcha z pořádajícího KSO Plzeň.

Závod přinesl řadu kvalitních výkonů. Respekt zaslouží hlavně plavkyně na nejdelší královské trati 1000 metrů – první tři ženy v cíli, Pavlína Nováková, Victoria Mori (obě I. PKO Praha) a Renata Nováková (SC Pardubice), dosáhly lepších časů než první trojice mezi muži.

Dařilo se i plavcům a plavkyním pořádajícího KSO Plzeň, kteří ovládli stupně vítězů na trati 250 metrů – mezi ženami vítězná Veronika Šůchová, druhá Eva Krupičková a třetí Štěpánka Stradějová, mezi muži pak první Lukáš Doležal a druhý Josef Karlovec. Uznání zaslouží také výkony dalších členů KSO Plzeň – Karla Prokeše, Pavla Vituje (oba 250 metrů, Moniky Anděly Šindelářové (500 metrů), Petra Vaniše (750 metrů) a Jana Šůchy (100 metrů). Body za účast na neměřené trati 100 metrů bral KSO Plzeň díky trojici Vlaďka Bauerová, Jan Murina a Václav Vacek.

Zvláštní cenu na stupních vítězů pro nejpomalejšího plavce, porcelánového šneka, převzal náčelník KSO Plzeň Pavel Vituj, který doplaval na posledním místě na trati 250 metrů v čase 10:10,6. „Beru to i tak, že jsem vlastně na své trati největší otužilec, protože jsem byl ve studené vodě nejdéle,“ smál se třiasedmdesátiletý otužilecký bard.