Na letošním mistrovství světa v sajdkárkrosu FIM Grand Prix startovalo celkem šestapadesát dvoučlenných posádek. Nedělní finálové jízdy zcela suverénně ovládl francouzský tým složený z jezdců Valentina Girauda a Nicolase Musseta.

Pohár za druhé místo si dokázal vybojovat tým z Holandska. Za něj závodili Daniel Willemsen a Peter Beunk. Bronzová pozice nakonec zbyla na smíšený tým belgicko-holandských jezdců. Dojeli si pro něj Jan Hendrick a Ben Van Den Bogaart.

Českou republiku na mistrovství letos reprezentovalo celkem devět posádek. Nejlepší z nich ve složení Tomáš a Ondřej Čermákovi skončila v celkovém pořadí na jedenácté pozici.

Hned za nimi následovala další česká posádka. Dvanáctou příčku obsadili reprezentanti Radek Musil s Lukášem Černým.

Do Kramolína zavítaly na exhibiční představení i legendy světového motokrosu a několikanásobní mistři světa – Švýcaři Hans Bächtold se spolujezdcem Danielem Köpplim.

V závodech veteránů excelovali Michal Baborovský v kategorii strojů do roku 1975 a Vítězslav Branda mezi stroji vyrobenými do roku 1965. Celkově navštívilo letošní akci přes dva tisíce diváků.