Mladý jezdec střídající s úspěchem dráhu se silnicí dokázal v úporném souboji udolat vítěze letošní série Martina Boubala z CK Příbram Fany Gastro.

Zkušený Boubal přitom z minulých dvanácti dílů ligy nevyhrál jen dva. To byl druhý a třetí.

Třetí v třináctém závodě skončil už s výraznou bodovou ztrátou Kelemenův týmový kolega Jan Kraus.

Čtvrté místo si vybojoval překvapivě bývalý úspěšný silničář Martin Slaník, který je po letech, zdá se, znovu ve formě.

Elitní závod mužů se rozjel v rychlém tempu, o které se nejvíc starali jezdci Dukly a Příbrami. Souboji kralovali právě Kelemen s Boubalem. Oba borci několikrát nasadili k úniku a před pelotonem se přetahovali o body. Když byli dojeti, tak dále bodovali a hlídali si pozice v čele pořadí. Nakonec byl o pouhý bod lepší Petr Kelemen a mohl se radovat z vítězství.

„Po startu na Tour de l'Avenir ve Francii jsem měl volnější období a teď se rozjíždím před mistrovstvím světa na silnici. Tam bych měl startovat v individuálním závodě a týmové časovce,“ uvedl v cíli mladší z dráhových sourozenců Kelemenů z Brnířova na Domažlicku.

Také závod žen vyhrála členka Dukly Praha – mistryně republiky Tereza Neumanová – před týmovou kolegyní Kristýnou Burlovou a Boženou Kučerovou z týmu Kola-bbm.cz.

Souboj juniorů pro sebe rozhodl Lukáš Runt (SportRaces Isaac Team) a v kategorii Masters jezdců nad 40 let byl nejlepší Petr Ruman (Cyklo Atom).

V Plzni pokračovaly také náborové závody Hervis dětské Tour a IL Sano Cup pro žáky, kde se v závodě na 22 km radoval z výhry Petr Vávra (Dukla Praha).

Příští středu udělá znovu v areálu SK Rapid tečku za Giant ligou Grand Prix Duratec. Půjde o finanční ceny a budou dekorováni premianti letošní série.