Zkušený závodník CK Příbram Fany Gastro obhájil vítězství v letošním seriálu kritérií suverénně a vítěznou tečku přidal i v tradiční odvetě za ligou – v Grand Prix Duratec.

Do Plzně přijel po roce i nejúspěšnější paralympionik historie a několikanásobný mistr světa Jiří Ježek. Ačkoliv právě na Rapidu loni Ježek uzavřel svou bohatou závodnickou kariéru, tak neodolal a nastoupil do závodu. Tedy vystoupil z auta, sestavil si kolo a svezl se v závodě na 55 km v čase 1:08:28 hodiny.

Klobouk dolů.

Od startu se jelo ve vysokém tempu a na čele se neustále měnily skupinky jezdců, kteří se pokoušeli odskočit od pelotonu a sbírat důležité body.

V žádném úniku ale nechyběl Boubal, kterému zdatně sekundoval Jan Rajchart z týmu Elkov Author.

Tihle dva borci také díky tomu nakonec znatelně odskočili ostatním jezdcům.

„Původně jsme chtěli jet na naše mladíky z týmu, ale byli trochu potlučení ještě z etapáku Okolo jižních Čech, tak to zůstalo na mě,“ usmíval se v cíli Boubal, který s týmem CK Příbram prodloužil smlouvu na příští sezonu.

„Pokud bude Giant liga v Plzni pokračovat i další rok, tak zase rád přijedu,“ svěřil se ligový šampion.

O třetí místo v odvetě se ale ještě rozpoutal boj, který pro sebe nakonec rozhodl Boubalův týmový kolega Martin Hebík. Za zády nechal Jiřího Pokorného z CK Kolokrám a potvrdil, že bronz v konečném pořadí série nebyla náhoda.

Na startu chyběl držitel ligového stříbra Jan Ryba, který je momentálně s týmem AC Sparta na závodech v Číně.

Pro vítězství v závodě žen si dospurtovala opět cyklokrosařka Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec). Mezi juniory vyhrál reprezentant Petr Kelemen (Dukla Praha). Závod Masters nad 40 let ovládl Jakub Svoboda (CK Kolokrám).

GP Duratec (55 km, čas: 1:08:28 hod.): 1. Boubal (CK Příbram Fany Gastro) 28 b., 2. Jan Rajchart (Elkov Author) 21, 3. Hebík (CK Příbram Fany Gastro) 17, 4. Pokorný (CK Kolokrám) 10.

Konečné pořadí Giant ligy 2018, muži Elite: 1. Boubal, 2. Ryba (AC Sparta), 3. Hebík. Masters: 1. Ruman (Cyklo Atom), 2. Gut (KC Slavia Praha), 3. Treml (Lawi Stars Giant). Ženy: 1. Trčková (Česká spořitelna – Accolade), 2. Ševčíková (Dukla Praha), 3. Brantlová (Velosport Domažlice). Junioři: 1. Bittner (AC Sparta), 2. Šubrt (COPR TJ Přeštice),3. Arlt (ČEZ Tábor)