Titul nejlepšího půlmaratonce Plzeňského kraje obhájil mezi muži Tomáš Eisner, který trať dlouhou 21,0975 km zaběhl v čase 1:15:15 hodin. Oproti loňskému roku si Eisner z klubu Runland team Plzeň pohoršil přesně o sto vteřin.

„Byl to náročný závod, který na těch silničních patří mezi ty náročnější. Kvůli velkému teplu si člověk musel hlídat tempo, hlavně v kopcích. Opět vyhrát je ale krásný pocit,“ řekl vítěz Tomáš Eisner.

Mezi ženami vládla stejně jako loni Marcela Joglová z Plánice, která si naopak svůj loňský výkon vylepšila o 64 sekund a trať s celkovým převýšením 746 metrů zdolala v čase 1:24:53 hodin.

Americký hráč Cal Ripken trénoval děti v Plzni
FOTO: Legenda baseballu trénovala děti v Plzni

Stejně jako v předešlých třech ročnících navíc Krajský půlmaraton nabídl běžeckým nadšencům tři různé tratě. Na pětce závodilo 173 běžců, Krajskou desítku zaběhlo 154 závodníků a samotný půlmaraton, coby nejdelší a hlavní trať, absolvovalo 600 milovníků dlouhých tratí (náročná trasa vedla od Škodalandu přes Litice, Šlovice, Dobřany a Lhotu až na Valchu).

Kromě individuálních závodů se konala také štafeta, kterou ovládli Klokani ve složení Hroch, Bělohoubek, Baník a Bílý (1:42:36). Na své si letos poprvé přišly také děti, pro které byla připravena překážková trať (více než 700 m) pod hlavičkou Predator Race.