Mezi muži do 29 let se vítězem série stal Pavel Kodl z CK Team Bike Březová před Pavlem Cinterhofem (Author Team Stupno) a Lukášem Pospíšilem (Redpoint Eleven team).

V soubojích žen do 34 let si hned dva poháry vybojovaly závodnice COPR TJ Přeštice – vítězka Jana Richterová a bronzová Kateřina Vaverková. Stříbro převzala Tereza Cibulkováz Author Teamu Stupno.

Právě závodníci tohoto týmu z Rokycanska ovládli v krajském poháru soutěž družstev.

Následně poté Marcel Beran oficiálně oznámil, že po sedmnácti letech končí ve funkci prezidenta PAL a pomyslné žezlo předal nově zvolenému šéfovi Jaroslavu Rybovi z Author Teamu Stupno.

„Na jaře 2001, kdy jsem dával PAL dohromady, jsem netušil, jak dlouhé trvání bude seriál mít. Vedla mě myšlenka na propojení pořadatelů jednotlivých závodů v kraji, což se povedlo,“ zavzpomínal Marcel Beran.

Po první sezoně, kdy se závodilo v Chrástu, Klabavě a Horní Bříze, si taktovku na čas převzal Pavel Štícha. Chodovar Cup, jak se tehdy seriál nazýval, pořádal v letech 2002 až 2005. Ustavil se rekord v počtu účastníků na závod, kdy do Chrástu dorazilo 303 bikerů a seriál se rozšířil do dalších míst Plzeňského kraje.

V roce 2006 ale Pavel Štícha s organizováním poháru skončil, ale série i díky bikerům z Kralovic pokračovala pod názvem Becker Cup až do roku 2016. Letos se seriál uskutečnil díky podpoře sponzoraz Domažlic.

Během sedmnácti ročníků PAL bylo uspořádáno 137 závodů v Chrástu, Klabavě, Horní Bříze, Chotěšově, Chodově, Peci pod Čerchovem, Domažlicích, Přešticích, Rakovníku, Chotíkově, Stříbře, Stupně, Dýšině, Městě Touškově, Železné Rudě, Švihově, Litohlavech, Chodové Plané, v Plzni na Homolce, na Košutce, v Malesicích, Březině, Klatovech, Kralovicích, Kaznějově, Sušici, Úterý a v Nečtinech.

„Krize přišla po roce 2005, kdy nastoupila vlna maratonů a na závody v cross country jezdilo 80, maximálně 100 bikerů. Postupně se ale i díky většímu zaměření na mládež povedlo přitáhnout k závodění děti a následně i jejich rodiče. Letos se můžeme pochlubit průměrem přes 200 závodníků na závod,“ uvedl Marcel Beran.

Sám aktivní biker z týmu Sport Beran Chrást za 17 let historie PAL neabsolvoval pouze dva závody a z cyklistiky ani nyní neodchází. „Budu se podílet na pořádání MTB biatlon Cupu. Novému vedení série v čele s Jardou Rybou přeji hodně štěstí,“ uzavřel Beran.

Konečné výsledky série jsou na www.pal-mtb.cz.