Závod u plzeňského sídliště Košutka byl pátým dílem letošního ročníku série klání na horských kolech v cross country. Na start přilákal 110 jezdců všech kategorií nejen ze západu Čech. Pořadatelé ze Sportovní Clubu Černý pro ně nachystali okruhy plné krátkých výjezdů i sjezdů.

Do souboje mužů nastoupilo 26 borců, první v cíli byl právě Kozák z týmu Hepos MTB. Druhý muž z nedávného Krále Šumavy.

„Byla to taková rychlostní vložka přípravy. Před závodem i po něm jsem ještě trénoval,“ uvedl maratonec, který se chystá na čtyřiadvacetihodinovku v Liberci.

„Konečně po těch propršených dnech bylo hezky. Okruh vysychal. Běhat se musela jen rozbahněná louka, asi tři sta metrů dlouhá, a také ty krátké kopečky,“ vrátil se vítěz k plzeňskému závodu.

Jen o deset vteřin za Kozákem skončil druhý třicátník Petr Dobrý z Ramaly a upevnil si vedení v průběžném pořadí série. Třetí skončil Jiří Reeh. Mezi muži do 29 let zvítězil Petr Götz a také on kraluje své kategorii. Na stupně vítězů ho v Plzni doprovodili Tomáš Velímský a běžec na lyžích Vladislav Razým mladší.

Becker Cup se přehoupne do druhé půle programu v sobotu závodem v Sušici. Do Plzně zavítá znovu 26. června, kdy se na Homolce pojede Corratec Velká cena Plzně.

Porsche Plzeň – Fabia Cup (5. závod Becker Cupu) výsledky:

muži A (19 – 29 let, 24,4 km): 1. Götz (Rotor Bike) 1:17:45 hod., 2. Velímský (Praha) –37, 3. V. Razým ml. (SC Plzeň) –2:31, 4. Kubias (Duratec) –3:23. Muži B (30 – 39, 24,4 km): 1. Kozák (Hepos MTB) 1:16:30, 2. Dobrý (Ramala) –10, 3. Reeh (Scott) –39. Veteráni A (40 – 49, 18,3 km): 1. Vojáček (Radouš team) 1:00:58, 2. Tobrman (Ramala) –47, 3. Kadlec (Basecamp) –7:56. Veteráni B (50 a st., 18,3 km): 1. Rous (Cykloservex) 1:01:57, 2. Mandaus (Rotor Bike) –19, 3. Fidranský (Cykloservex) –37, 4. V. Razým st. (SC Plzeň) –7:32. Ženy (17 a st., 13 km): 1. Kubáčová (Kellys) 52:23 min., 2. Hirmanová (Duratec) –46, 3. Spěšná (Plzeň) –6:30. Junioři (17 – 18, 17,2 km): 1. Pašek 1:00:06, 2. Kratochvíl –3:33, 3. Michálek –6:31 (všichni Author Team Stupno). Kadeti (15 – 16, 10,7 km): 1. Kratochvíl 38:55, 2. Kadlec –15 (oba Author Team), 3. Ryba (Rokycany) –3:32. Kadetky (15 – 16, 8,6 km): 1. Prokešová (Sport club Plzeň) 40:22. Vítězové dalších kategorií: st. žactvo: Klouček (Aš), Lukešová (Author Team), ml. žactvo: Mosinger, M. Vaicová, nejml. žactvo: Pešťák, M. Vaicová (oba Author T eam), nábor: Zuna, Cibulková.