Roman Jebavý dosáhl v Plzni dokonce na double, protože o den dříve se svým bratrem Lukášem ovládli také čtyřhru. V jejím finále zdolali pár Jan Kunčík, Tomáš Musil po velké bitvě 7:6 (3), 7:6 (3).

„Letošní šampionát bych nazval mistrovstvím bez velkých hvězd. Úroveň byla sice slušná, ale chyběla tam jména typu Ulihrach či Vaněk, kteří se turnaje v minulých letech účastnili. Na druhou stranu to bylo ale tak vyrovnané, že do poslední chvíle jsme nevěděli, kdo může získat titul,“ bilancoval ředitel halového turnaje a místopředseda pořádajícího klubu TK Slavia Plzeň Jiří Kovářík.

Velkým překvapením turnaje byl Jan Blecha z I. ČLTK Praha, který si nejprve poradil se sítem kvalifikace a potom v prvním kole zdolal prvního nasazeného Marka Michaličku z TK Start Praha-Topolka. Blecha nakonec vybojoval bronz, porazit ho dokázal až Kunčík v semifinále.

Ještě více ale zaujal Kováříka právě finalista Kunčík. „Ten byl pro mě největším překvapením. Je to mladý kluk a je mu teprve 18 let. Bohužel, ve finále už neměl sílu. Nevím, jestli fyzickou, ale určitě ne psychickou. Myslím si, že se uspokojil tou svojí finálovou účastí a chyběla mu morální vůle po vítězství,“ domnívá se Kovářík.

Titul je podle něj ve správných rukou. „Roman Jebavý to dokázal už den před tím ve finále deblu. Tam byl jasně nejlepší ze všech čtyř hráčů na kurtu,“ všiml si Kovářík.

Do mistrovství zasáhlo hned několik plzeňských tenistů. V kvalifikaci neuspěli Martin Kotýk a Jakub Vítek z Lokomotivy Plzeň, do hlavního turnaje se naopak probojoval jejich oddílový parťák Jiří Spousta.

Ten ale stejně jako Miroslav Štengl z pořádajícího TK Slavia Plzeň vypadl hned v úvodním kole. Ve druhém kole se s šampionátem rozloučil také Vojtěch Blažek z TK Škoda Plzeň.

„Po odchodu Michala Schmida do Liberce nemá momentálně Plzeň na to, aby mohla na halovém mistrovství konkurovat nejlepším hráčům v republice,“ uvědomuje si Jiří Kovářík.

Další akce republikového charakteru se na kurtech Slavie Plzeň uskuteční již brzy, od 11. do 14. února zde proběhne halové mistrovství České republiky starších žákyň.