Zaplněný sál Měšťanské besedy dal trenérovi fotbalistů Viktorie Plzeň Pavlu Vrbovi jasně najevo, jak si váží toho, co úspěšný kouč pro reprezentaci Plzně a Plzeňského kraje za poslední roky udělal.

Trenéra Vrbu reakce publika v sále potěšila. „Jsem rodák z Přerova, bydlím v Havířově, ale za poslední roky se cítím spíše Plzeňákem. Moc si vážím toho, že mě Plzeňáci vzali jako vlastního," svěřil se trenér Pavel Vrba.

Za dobu, co působíte ve Viktorii, jste získal spoustu dalších ocenění, například v prestižní anketě Fotbalista roku. Jak vnímáte prvenství v kategorii trenér roku při vyhlašování nejlepších sportovců Plzně?
Vím, že je to upřímné, že to je ocenění od lidí v Plzni. Ocenění v prostředí, v kterém pracujete, je alespoň z mého pohledu mnohem váženější než některá jiná ocenění.

Viktoria se dočkala při vyhlašování sportovců Plzně a Plzeňského kraje i dalších úspěchů, mezi nominovanými byl David Limberský, dvakrát uspěl Pavel Horváth. Co tomu říkáte?

Já tohle vnímám jako ocenění dobré práce celého klubu. Pokud by nefungoval klub, nefungovalo by ani mužstvo ani jednotlivci. To, že se nám podařilo pozvednou Viktorii na současnou úroveň, je zásluhou všech lidí, kteří v klubu pracují. Je hrozně těžké to udržet, ale my se budeme snažit, aby to bylo co nejdéle.

Do pohárové Evropy jste vstoupili v roce 2010 jako neznámý klub a dnes je Viktoria brána
v evropských pohárových soutěžích za respektované mužstvo. Co je nejdůležitější pro to, aby tým dosáhl podobné pozice?
Abyste si takové postavení vytvořil, musíte být opakovaně úspěšný, neustále dokazovat dostatečnou kvalitu. Moc dobře víme, že na začátku nás brali za jakéhosi exota. Dnes už nás všichni berou jako mužstvo, které něco dokázalo. Samozřejmě ale víme, že pro nás bude čím dál těžší podobné úspěchy opakovat.
Vraťme se k vyhlášení sportovců v Měšťanské besedě. Jak se vám zamlouvala atmosféra večera?
Atmosféra byla velice příjemná, viděl jsem tady spoustu špičkových sportovců a Viktoria si velice váží toho, že v takové společnosti medailistů z olympijských her, mistrovství světa či Evropy může být. Byli tady ale také mladí zástupci sportů, které třeba nemají takovou podporu, a přesto předvádí špičkové výkony. Těch si moc vážím.

Anketu Sportovec Plzně vyhrála tenistka Andrea Hlaváčková. Asi budete souhlasit, že prvenství je ve správných rukou?
Samozřejmě. Medaili z olympiády cením jako obrovský úspěch, tím spíš, že olympijské hry jsou jen jednou za čtyři roky. Uspět na olympijských hrách je snem každého sportovce a já každého, kdo takového úspěchu dosáhne, velice obdivuji.

Jaký je váš vztah k tenisu?
Tenis nesleduji pravidelně, ale velké akce jako například Wimbledon, Davis Cup nebo Fed Cup s českou účastí samozřejmě vnímám. Znám se také s jedním fotografem, který stejně jako já pochází z Přerova. Fotí vrcholné akce a pohybuje se v zákulisí světového tenisu. On zná velice dobře nejlepší světové tenisty, a když spolu občas zajdeme na kafe, tak se potom dozvím
i nějaké ty tenisové drby (usměje se).

Vezmete také někdy do ruky tenisovou raketu a jde si zahrát na kurt?
Občas se toho odvážím, ale za tenistu se v žádném případě nepovažuji. Já jsem spíše takový ten pinkař přes síť (směje se).