Západočeši prohráli v sobotu na půdě obhájce domácího titulu těsně 20:21 a nechtěně přepustili vedení Jičínu, který trochu překvapivě zvítězil v Lovosicích 30:22.

Plzeňané odehráli v Zubří hodně smolný zápas. Většinu zápasu byli ve vedení, ale nakonec odjeli s prázdnou. „Ještě deset minut před koncem utkání jsme vedli 19:17, ale závěr jsme nezvládli. I kvůli oslabení jsem prohráli poslední desetiminutovku 1:4. V útoku nám scházelo dohrávání do vyložené šance a v obraně jsme se nechali zatlačit," lituje kouč plzeňského celku Martin Šetlík.

Do konce základní části extraligy zbývají odehrát čtyři kola, přesto ani jeden tým nemá jistotu účasti mezi elitní šestkou, která si to v nadstavbě rozdá o vysněné medaile.

Také z tohoto hlediska může Talent ztráta v Zubří mrzet, ale v Plzni se na porážku na půdě mistra dívají s nadhledem. „Snad ve všech ukazatelích jsme byli lepší, přesto jsme prohráli o gól. Nedělal bych ale z toho tragédii. To utkání mělo svoji kvalitu. Věřím, že nás tato porážka nezlomí, ale naopak nás posílí do dalších bojů," říká trenér Talentu Martin Šetlík.

Výbornými zákroky držel dlouho vysoko akcie plzeňského týmu brankář Radek Motlík, který zlikvidoval také dvě sedmičky domácích. V závěru utkání mu ale zdatně sekundoval zuberský gólman Petr Orság a v minisouboji brankářů se nakonec radoval právě on.

O víkendu se házenkáři Plzně představí letos poprvé domácímu publiku. V sobotu od 18 hodin přivítají v Městské sportovní hale Hranice.

Výsledky 18. kola: Dukla Praha – KP Brno 20:16, Lovosice – Jičín 22:30, Kopřivnice – Karviná 29:34, Zubří – Plzeň 21:20, Hranice – Frýdek-Místek 35:31. Volno měl Přerov.