„Za ty čtyři dny jsme tu udělali spoustu práce. Velkým přínosem byly jistě dopolední kondiční tréninky, které vedl Gerhard Rösler. Ty jsou velmi náročné, ale zároveň pestré a vedené zábavnou formou. Osvědčila se také pravidelná sezení po obědě, kde hráči probírali, jak a co na šampionátu hrát. Ta probíhala bez mojí účasti, pouze jsem hráčům řekl, jak bych si hru představoval. Odpoledne přišly na řadu taktické tréninky,“ upřesnil kouč Lipták.

Český tým byl ubytován v Parkhotelu na Borech a trénoval v Městské sportovní hale. A plzeňský azyl si nemohl trenér Lipták vynachválit. „Vše bylo na perfektní úrovni a my se mohli soustředit pouze na házenou,“ těšilo ho.

Jedinou kaňkou snad tedy bylo jen to, že Karel Nocar a Filip Jícha museli nedobrovolně vynechat úterní trénink. „Nejspíš něco špatného snědli. Bylo nás víc, kteří jsme měli střevní problémy, zřejmě za to mohly boloňské špagety. I kondiční trenér měl takový rychlý běh,“ bere už tuto nepříjemnost s humorem Lipták.

„Nocar a Jícha ztratili jeden trénink, ale jsem si jist, že jejich výkon to v žádném případě neovlivní,“ dodal slovenský trenér.

Asi nejpříjemnější zprávou posledních dní je to, že se do přípravy v Plzni zapojil také Jan Sobol, kterého poslední měsíc trápily zdravotní problémy. „Na turnaj do Dánska sice místo něj letí Tomáš Číp, ale Sobolovi připravíme čtyřdenní individuální tréninkový plán a k týmu se opět připojí ve středu 13. ledna,“ uvedl Lipták.

Naopak s definitivní platností na mistrovství Evropy do Rakouska (19. až 31. ledna) nepojede pivot David Juříček. „Stále není zdravotně v pořádku a nemohl by se k týmu připojit 14. ledna, jak jsme plánovali. Dohodli jsme se, že se spojíme opět před kvalifikací na světový šampionát, která se hraje v červnu,“ prozradil Martin Lipták.

Na turnaj do Dánska dnes odletí sedmnáct hráčů. Český výběr se od pátku do neděle střetne s velmi silnými soupeři z Norska, Slovinska a domácího Dánska.