„S účastí na prvním tréninku musím být spokojen, jen aby nám to vydrželo. Chyběli pouze Míra Končel, který má problémy se zády, a brankář Pavel Kolařík, který se stále zotavuje po plastice křížového vazu v koleni. Ten by se měl k týmu připojit koncem února,“ upřesnil trenér Radomír Matoušík.

Studijní povinnosti vyřadily z úvodu přípravy také Luboše Václavíka. „Na druhou stranu začal po problémech s ramenem trénovat Tomáš Friedrich,“ dodal Matoušík.

V prvních dvou týdnech se budou házenkáři sedmého týmu první ligy věnovat hlavně kondiční stránce. „Do začátku jarní části soutěže zbývá něco málo přes měsíc a nemůžeme otálet. Už máme naplánovaný první přípravný zápas, ten odehrajeme 30. ledna s německým EHV Aue. Určitě se také domluvíme s extraligovou Lokomotivou,“ věří kouč Košutky.

Západočeši by v odvetné části rádi navázali na výkony z konce podzimu. „Pro nás je trošku škoda, že ta zimní pauza přišla, protože nám konečně začala fungovat souhra. Já doufám, že na ty výkony navážeme a posuneme se z toho sedmého místa výš. Myslím si, že máme kvalitu na to, abychom hráli o třetí čtvrté místo. K tomu bude zapotřebí začít bodovat také venku, ale to je určitě v našich silách,“ je před začátkem druhé poloviny soutěže bojovně naladěn Matoušík.