Zimní přípravu odstartovala Košutka 10. ledna. „První dva týdny jsme se věnovali obnově fyzické kondice a potom jsme dělali hlavně herní činnosti,“ prozradil trenér Košutky Milan Šedivec.

Západočeši odehráli během přípravy také tři zápasy, proti béčku a dorostu Talentu a se Slavií VŠ Plzeň. „Tam nám šlo hlavně o to, zapracovat zpět do hry Karla Houdka, který se do týmu vrací po operaci achilovky. Sice sám přiznal, že jeho kondice ještě není stoprocentní, ale já věřím, že svým poctivým přístupem vše rychle dožene,“ je přesvědčen Šedivec o kvalitách pivota s extraligovými zkušenostmi.

Dalším navrátilcem do týmu Košutky je křídlo Jakub Florián. „Ten byl půl roku studijně mimo republiku a nyní s námi absoloval celou přípravu. Dále jsme vyřídili limitovaný přestup brankáři Jardovi Pichovi z dorostu Talentu, který by měl nahradit Honzu Misaře. Ten se vrátil do extraligového Talentu, kde dělá dvojku Radku Motlíkovi,“ připomněl Šedivec.

Jedničkou v brance Košutky by měl být Pavel Kolařík. „Po operaci kolena na podzim výborně odchytal tři zápasy, ale potom si přeřízl šlachu na palci u nohy. Teď už s námi opět trénuje,“ říká Šedivec.

Košutka přezimovala na pátém místě v tabulce, ale v jarní části by své postavení ráda vylepšila. „Už před sezonou jsem říkal, že bychom chtěli být mezi prvními třemi týmy. Na druhé místo nám v současné době schází jen dva body a já věřím, že se nám předsezonní cíl podaří naplnit,“ dodal Milan Šedivec.