Za připomenutí stojí fakt, že Zubří na své dosavadní cestě pohárem porazilo Vsetín 53:28 a Frýdek–Místek 47:17!

To házenkáři Košutky vstoupili ve středu v hale 31. ZŠ v Plzni do domácího utkání bez respektu. Brzy si vypracovali těsný náskok a ještě ve 20. minutě překvapivě vedli 11:9.

Potom ovšem přišel oddychový čas hostujícího celku a hráči Zubří si vzali slova trenéra Kekrta k srdci. Přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a do kabin si odnášeli poločasové vedení 15:13.

„První půle nás nadchla. Myslím si, že nás Zubří podcenilo. Potom dostali vyčiněno od trenéra a začali se zvedat,“ uvedl hrající trenér Košutky Radomír Matoušík.

Plzeňští borci se drželi favoritovi na dostřel do 40. minuty, kdy prohrávali 18:20. Pak se začal naplno projevovat rozdíl mezi herními zkušenostmi i fyzickým fondem hráčů obou týmů a Zubří ukázalo, proč v současné době okupuje druhou příčku extraligy.

Hosté v následujících minutách na hřišti dominovali a po vítězství 33:23 postoupili do semifinále Českého poháru.

„Po přestávce se ukázaly fyzické předpoklady obou týmů. I přes prohru musím být s naším výkonem spokojen. Povedla se nám řada pohledných akcí a divákům se musel zápas líbit,“ dodal Matoušík.

TJ Košutka – HC Zubří 23:33 (13:15)

Rozhodčí: Kohout, Novák. Branky ze sedmiček: 4:1. Vyloučení: 2:2. Diváci: 200.

Sestava a branky Košutky: Kuděj, Merhout – Valenta 4, Čiviš, Václavík 1, Uhlář 1, Mezek 2, Florián, Matoušík 11, Žilák 1, Janoušek 2, Jurina 1, Procházka, Matouš.

Sestava a branky Zubří: Baránek, Malina – Stržínek 4, Titkov, J. Hrstka 2, Třeštík 2, Říha 7, M. Hrstka 5, Číp 7, Krupa 1, Mika 2, Mičkal 3.