„Rozhodila nás inkasovaná branka. Následně jsme si vypracovali sice šance, ale v zakončení jsme se trápili. Tam mě nepříjemně překvapila naše nekvalita. Celé to bylo z naší strany takové v nervózním duchu. Utkáním jsme se protrápili a náš výkon nebyl vůbec dobrý. Jediné pozitivum je, že jsme získali první bod v sérii, a nikdo se nebude s odstupem času ptát, jaká k němu vedla cesta,“ ještě se vrací k prvnímu zápasu s Mělníkem trenér Interobalu Marek Kopecký.

Zatím to tak nevypadá na to, že by měla série mezi vítězem základní části a posledním týmem, který postoupil do vyřazovacích bojů, být zcela jednoznačná, jak se předpokládalo.

Nyní se série stěhuje do Mělníka. Druhý zápas je na programu v pondělí od 20 hodin.

„Musíme být úplně jinak koncentrovaní než v prvním zápase. Nečeká nás rozhodně nic jednoduchého, protože v Mělníku se nehraje dobře. Je tam malá hala a pomalý povrch. Věřím ale, že se z prvního zápasu poučíme a předvedeme náš obvyklý výkon,“ vysvětloval plzeňský lodivod, který si je vědom, že soupeř bude kousat do té doby, dokud bude na dostřel.

Plzeňský krajský fotbalový svaz povede jako předseda letitý funkcionář Martin Drobný.
Nový šéf krajského fotbalu by volil Poborského

„Pokud se nám povede vstřelit nějaké branky a uklidníme se tak, bylo by to ideální. Jestli ale utkání bude znovu vyrovnané, Mělník ucítí šanci a může nás čekat podobný zápas jako naposledy,“ dodává Kopecký.

Plzeňský kouč znovu nebude moci využít všechny své hráče. Ve vzduchu navíc číhá nebezpečí, zda se v kabině neusadila viróza, která by Plzni mohla zkomplikovat plány.

„ Vypadl nám minule před zápasem Martin Zdráhal a Honza Havel mi hlásil v sobotu, že má chřipku. Po angíně se vrací Tomáš Vnuk, který dobírá antibiotika. Hlavní je, aby se to neobjevilo i u dalších hráčů, protože to by byl velký problém… Uvidíme ještě, jak na tom Tomáš bude a zda nastoupí hned v Mělníku. Vzhledem k tomu, jak se vyvíjel první zápas, bych ale byl rád, pokud by byl na hřišti. Chybět bude také Lukáš Němec, kterého trápí zraněné koleno,“ lituje Marek Kopecký.