Stejně jako před rokem obsadil na Lak Racing Rallye Plzeň bronzový stupínek blovický jezdec Václav Kopáček. Ale tentokrát byl podle svých slov umístěním na pódiu více překvapen.

„Musím přiznat, že jsme nečekali, že bychom mohli držet krok s rozjetou špičkou,“ připustil po projetí cílem evidentně spokojený Václav Kopáček.

ROZDÁVALI ÚSMĚVY. Posádka plzeňského EuroOil teamu Václav Pech – Petr Uhel (Ford Focus WRC) obhájila v 16. ročníku Lak Racing Rallye Plzeň loňské prvenství.
Vyhrát domácí rallye je hodně emotivní zážitek, hlásil vítězný Pech

A nebýt technického problému, dokonce možná mohl bojovat i o druhé místo s Vojtěchem Štajfem. „Nemyslím si, že bychom se mohli honit s Vencou Pechem,“ přiznal čtyřiatřicetiletý jezdec, že o vítězství plzeňského Václava Pecha na domácí trati nebylo pochyb.

Zdroj: Youtube

A co se mu vlastně na trati přihodilo? „Skoro celou pátou erzetu jsme odjeli bez posilovače řízení. Teprve po restartování vozu začalo zase fungovat, a mohli jsme tak od šestého testu bojovat o pódiové umístění s Martinem Vlčkem, který nechtěl dát svou kůži lacino,“ připomněl Václav Kopáček nervydrásající souboj, v němž byl po projetí cílem o 2,4 sekundy rychlejší.

Lak Racing Rallye Plzeň 2021.Lak Racing Rallye Plzeň 2022.Zdroj: Radomír Matyáštík

„Na poslední erzetě jsem udělal několik chybiček, takže jsem rád, že to nakonec vyšlo,“ doplnil a pochválil tak organizátorský tým.

„Soutěž byla úžasně připravená,“ doplnil jezdec, jenž se v této sezoně představil s vozem Ford Fiesta teprve podruhé. Květnovou šumavskou rallye nedokončil kvůli defektu pneumatiky.

Další podnik „velkého mistráku“ Agrotec Rallye Hustopeče (18. a 19. června) blovický jezdec vynechá, jeho nejbližším závodem by měl být další podnik mistrovství ČR ve sprintrallye, který se pojede v okolí Příbrami v druhé polovině července.

Zdroj: Youtube

Už loni startoval také na rallye ve Spojených arabských emirátech, kde odjel celkem pět závodů, nejlepším výsledkem bylo třetí místo, a to hned čtyřikrát. „Ta možnost startovat tam se poprvé vyskytla v roce 2018, a tak jsme si řekli, proč toho nevyužít,“ vysvětloval Václav Kopáček, jak se k zajímavé zkušenosti dostal. „Je to špičkové závodění na šotolině. V zimě jsou tam navíc ideální podmínky a fantasticky využijeme čas, když se tady závodit nedá,“ dodal.

Letos zatím žádné velké plány nemá. K vidění tak bude spíš při závodech na západě Čech, zvažuje start na podzimní Invelt Rallye Pačejov.

Trofej nejcennější. Markéta Jeřábková vyhrála s norským Kristiansandem Ligu mistrů.
Je to úspěch celého týmu, prohlásila Jeřábková po triumfu v Lize mistryň