„Paráda,“ říká lídr EuroOil-invelt teamu před prestižní bitvou, v níž už čtyřikrát slavil vítězství. Stejně jako jeho největší rival a úřadující český mistr Jan Kopecký.

Ale ve druhém díle domácího mistrovství nepůjde jen o souboj šampion s podporou Škody versus vicemistři z Plzně.
Na Šumavě se utká nejen domácí špička. S druhou tovární fabií jede finský talent Juuso Nordgren a k tomu přičtěte ruského ´střelce´ Alexeje Lukjaňuka, vítěze z Azor, který stejně jako Pech závodí s Fordem Fiesta R5. „Každý chce vyhrát, ale už jen vmáčknout se do pětky bude těžké. A v tom je přece ta krása,“ tvrdí Pech.

Před Šumavou je jednačtyřicetiletý jezdec ve značně lepší náladě než před zahajovací Valašskou rallye. Zažehnal vleklé problémy s krční páteří a cítí se zase silnější. Rychlejší by měla být i jeho fiesta.

„Vinou těch trablů nemám sice ještě v levé ruce tu sílu, co bych potřeboval, ale oproti dřívějšku je to zlatý. Za mě hurá,“ usmívá se jezdec.

S týmem zapracoval také na autě. „Neumíme zázraky, ale každá sražená desetinka na kilák se počítá,“ říká.
Do Rallye Šumava odstartují Pech s Uhlem s číslem dvě. Dvojka je plzeňské dvojici souzena už nějaký čas.
Druzí za Kopeckým dojeli také na úvodní Valašce. To si však Pech teprve zkoušel, jak se mu po překonání zdravotních potíží pojede. Na Šumavu už míří zase s nejvyššími ambicemi.

„Auťák i my jsme připravení, jen vzhledem k té konkurenci nejde jet bezhlavě,“ podotýká Pech.
Očekává, že se bude závodit na suchých silnicích. „Na mokru bychom možná mohli být o něco rychlejší než konkurence, ale Šumava je nejhezčí za krásného počasí,“ tvrdí. „Na rallye přijedou tisíce lidí. I ti, kteří rychlá auta běžně nesledují, a také spousta našich kamarádů. A jet mezi špalíry nadšených diváků je nádhera,“ vyznává se pilot.

Rallye kousek od domova je jeho srdeční záležitostí. Zvlášť miluje tzv. Činovský okruh. „Jako kluk jsem se sem chodil dívat, jak závodí táta (rovněž vynikající rallyový jezdec). Nasával jsem atmosféru rallye a pokaždé si to připomenu. Tu erzetu známe s Petrem nazpaměť, a přesto tu vždycky udělám nějakou chybku,“ připouští Pech. „Činov se jede letos dvakrát. V pátek odpoledne a pak poprvé v noci. Jsem zvědavý, jaké to bude.“

Rallye Šumava startuje z klatovského náměstí v pátek v 17.05 hod. Už ve 14.30 se rozjede Historic Vltava Rallye a v 16.25 Rallye Šumava Legend.

Jakub Mižár.
Kapitán Interobalu Mižár: Je těžké skousnout takovou prohru