Závody Kritérium a Štafety se konají dnes na Doubravce v Areálu SKP RAPID SPORT.

První, ve 14:30, startují předžáci (mládež pod 10 let) a v 15:45 přijde na řadu hlavní závod mužů, kde se očekává vypjatý a divácky atraktivní závod s předpokládaným hromadným finišem.

Dnešní program vyvrcholí závody štafet od 17:00, respektive 17:35 závod mužů.

Zítra pokračuje mistrovství republiky na Košutce za konečnou tramvaje číslo 4,

Start je u Ranče Šídlovák, na silnicích směrem na Záluží a Ledce. Ženy a žáci startují v 9.25. Muži rozjedou závod na 36 km v 10:50.

Jelikož je na silnici na Záluží nový asfalt, lze očekávat, že špička závodu mužů přesáhne na hladkém povrchu průměrnou rychlost 30 kilometrů za hodinu.

„Koloběžkový sport několik posledních let roste především v kategorii mládeže. Ke dnešku je přihlášen rekordní počet mladých závodníků a celkově očekáváme účast okolo 200 koloběžkářů, včetně 20 zahraničních borců,“ těší hlavního pořadatele Petra Peštu.

„Naši závodníci mají určitě šanci ve svých kategoriích. V hlavním závodu jsou největší favorité Tomáš Pelc a Michal Kulka z Prahy, výborně může také zajet nestárnoucí domací legenda Ladislav Provod nebo mladí závodníci Jan Pavel a Vojtěch Hrůza,“ vyjmenovává hlavní esa závodu Patr Pešta.

Streetball. Ilustrační fotografie.
Plzeň obsadí nejmladší vyznavači streetballu