V úvodním závodu se utkalo celkem 45 borců z celé republiky. Dvoudenní program pro všechny věkové kategorie obsahoval sobotní dlouhý závod na krásné, ale profilově náročné trati v okolí Moravské Třebové a v neděli dopoledne se jela časovka na 5 kilometrů.

Na začátku sezony se, kromě dalšího fantastického výkonnostního vzestupu plzeňského talentovaného juniora Marka Kadlece, nekonalo v hlavních kategoriích žádné velké výsledkové překvapení. Zejména v mužích kopírovaly výsledky dlouhého závodu na předních místech loňské konečné pořadí. Jak v mužích, tak i v ženách kralovali závodníci KK Plzeň, Ladislav Provod a Alena Kupilíková. V mužích pak i druhé a třetí místo patřilo plzeňskému klubu. Druhý dojel junior Marek Kadlec a třetí Karel Cvalín.

Ladislav Provod vyhrál i nedělní časovku před Vláškem z Ultimy a Kadlecem. Kupilíková pak skončila v časovce druhá za vítěznou Gazárkovou.

„ Se startem do sezony jsme spokojeni, všichni účastníci naší plzeňské výpravy podali velmi dobré výkony. Výbornými výsledky pak mile překvapil většinu závodníků sedmnáctiletý Marek Kadlec. Ukazuje se, že zimní příprava Marka na běžkách, včetně lyžařských závodů a zapojení do lyžařské tréninkové skupiny bylo správné rozhodnutí a pomohlo k jeho dalšímu výkonnostnímu progresu." hodnotil první kolo Rollo ligy předseda KK Plzeň Petr Pešta.

Dalším pokračovaním koloběžkových závodů bude společný česko – německý závodní víkend 2. a 3. června v Jablonci a Görlitzu, kde se pojede kritérium a maraton.