Celkovým vítězem běhu na 5,5 km se zcela suverénně stal v čase 17:51 orientační běžec Jiří Valeš z OK Lokomotiva Plzně o více než dvě minuty před srbským běžcem Dimitrijem Crnokrakem a Tomášem Korandou z Plzně. Mezi ženami vyhrála Teodora Chvalová z Forrest Gump Teamu, na druhém místě doběhla Gabriela Korbášová BK Žatec a třetí Julie Soukupová z Forrest Gump Teamu. Vítězi jednotlivých věkových kategorií se stali Jan Klíma, Jiří Valeš, Daniel Kraus (Medi Profin Plzeň), Karel Černý (Cyklo Atom Plzeň), Ján Korytár (Rokycany) a Otakar Kučera (Přeštice). Mezi ženami byly v kategoriích nejlepší Kateřina Klímová (VIP Stars), Teodora Chvalová, Jana Kučerová, Gabriela Korbášová a Hana Ježková.

V běhu na 3,5 km zvítězil v čase 13:08 min Daniel Kraus, který úspěšně kombinoval oba delší běhy. Na druhém místě doběhl Richard Kotáb (UWG) v čase 13:34 min a na třetím v čase 15:02 Ján Korytár.

Nejrychlejší ženou byla Zlata Lukášková (AC Falcon Rokycany). Druhá skončila Eva Nováková (Sport Club Plzeň) a třetí Šárka Krausová (321 start). Vítězi jednotlivých kategorií se stali Petr Beránek, Daniel Kraus, Pavel Hrabák, Ján Korytár, Karolína Krausová, Nikola Pilátová, Eva Nováková a Zlata Lukášková.

Děti běžely své závody v lesích okolo kempu na Ostende a jejich trasy měřily 300 m, 1,1 a 2 km. Vítězi svých kategoriích se stali Vojtěch Musil z Dobřan, Helena Hošťálek z Plzně, Lukáš Beck (Mar. Lázně), Sofie Hettlerová (AK Škoda Plzeň), Jiří Rejzek (Rokycany), Andrea Šleisová (Domažlice), Jiří Špiroch (Kopidlo), Stela Provalilová (Domažlice), David Špale (AK Škoda Plzeň), Kateřina Šebestová (Domažlice) a Kateřina Sedláčková (Sokol Plzeň-Petřín).

Na všechny běžce čekal u pláže na Ostende zajímavý doprovodný program. Akci svojí přítomností podpořili patroni akce, úspěšní plzeňští olympionici, bronzový medailista z OH v Sydney 2000 Jan Řehula a zlatý medailista z OH v Mexiku 1968 Jan Kůrka.

Litická dorostenka Lucie Duchková se  na postupu českých pozemních hokejistek v prvním kole olympijské kvalifikace podílela dvěma góly.