„Hrálo se mi celkem dobře, ani jsem to moc nevnímal. Na rozdíl od toho prvního vzájemného zápasu to bylo mnohem lepší. Přistoupili jsme k utkání na sto procent a ten výsledek tomu odpovídá," řekl po vysokém vítězství 39:22 autor tří branek David Poloz.

„Musím přiznat, že ve druhém poločase, který jsem celý odseděl na lavičce, my bylo kluků ze Zlína trošku líto. Soupeři chyběli asi čtyři hráči a o to pro ně byl zápas těžší," všiml si Poloz.

Přílišná rivalita mezi ním a jeho bývalými spoluhráči nepanuje. „Ani žádné sázky před zápasem neproběhly," směje se. „V kontaktu s klukama ze Zlína ale jsem. S několika z nich si voláme celkem pravidelně a bavíme se o házené," uvedl jednadvacetiletý házenkář Talentu M.A.T. Plzeň.

Jediná branka chyběla domácím k metě 40 gólů. „Kolik jich dáme my, jsme až tolik neřešili. Naopak jsme od trenérů dostali úkol neinkasovat 20 branek. Ten jsme bohužel nesplnili," litoval po utkání syn trenéra slovenské reprezentace žen Dušana Poloze.

Po vyřazení z poháru ve Frýdku první extraligový zápas v novém roce Plzeň zvládla. „Bylo to jasně dané. Řekli jsme si, že do toho dáme vše, a to jsme splnili," těší Poloze.