Jako o víkendu starší dorostenci plzeňského klubu, kteří v sestavě Adam Horník, Ondřej Zuna a Martin Kočandrle ovládli při mistrovství republiky na Božím Daru závod štafet 3 x 5 kilometrů volně, a obhájili tak zlato z loňska.

Na druhém místě za plzeňským triem skončila těsně štafeta LK Slovanu Karlovy Vary, bronz patřil závodníkům SG Jablonec nad Nisou, kteří za staronovými šampiony zaostali už téměř o minutu.

„Je to pro nás mimořádný úspěch,“ prohlásil trenér vítězného tria Vladislav Razým mladší.

„Do závodu jsme nastupovali s číslem jedna a bylo úžasný, že jsme roli největších favoritů dokázali znovu proměnit ve vítězství,“ komentoval zisk dalšího štafetového titulu v řadě finišman Martin Kočandrle.

Jinak také člen Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje (AIS) si už předtím přivezl z Nového Města na Moravě bronz z mistrovského závodu na 10 km volně s hromadným startem a formu potvrdil také v okolí Jahodové louky.

Po prvním i druhém úseku byla totiž plzeňská štafeta ještě druhá a Kočandrle na svůj úsek vyrážel deset sekund za závodníkem v té době vedoucího Slovanu. Jel však výborně a cíl proťal jako vítěz s náskokem téměř 14 sekund na svého pronásledovatele.

Po medaili sahal Martin Kočandrle také v závodě na 7,5 km klasicky, ale nakonec z toho bylo čtvrté místo. Do elitní desítky se vešel ještě osmý Ondřej Zuna.

Tato dvojice pak v team sprintu vybojovala šestou příčku, stejně jako duo Štěpán Zuna a Vojtěch Decker v kategorii mladšího dorostu.

Štěpán Zuna (rovněž člen AIS) skončil na trati 5 km klasicky pátý, jeho oddílový kolega Decker osmý.

Výborný výkon podala také dívčí štafeta Sport Clubu ve složení Diana Doležalová, Adéla Kočandrlová a Karolína Nyklesová. V závodě 3×3 km volně se pohybovala dlouho na medailových pozicích a jen vinou pádu nakonec Plzeňanky obsadily pátou příčku.

Karolína Nyklesová a Adéla Kočandrlová uzavřely mezi mladšími dorostenkami elitní desítku v mistrovském team sprintu klasicky.