Premiéru v plzeňském dresu má už Václav Klimt za sebou. V závěru minulého týdne nastoupil dorostenecký reprezentant v přípravném utkání proti egyptskému mistrovi z Al–Ahly, prohře Plzně 33:27 sice nezabránil, ale na levé spojce dobře zaskakoval za Vojtěcha Šika a na své konto si připsal tři branky.

„Myslím si, že to bylo dobré. Oproti Lounům to chce ale určitě ještě něco natrénovat, u nás na trénincích není příliš velká účast. Všechno je to o zvyku, například kluci tady lepí určitě více než u nás,“ byly první postřehy Václava Klimta z místa možného nového působiště .

Jak jste spokojen se svým výkonem?
Byl to takový můj průměrný výkon. Určitě umím zahrát lépe, ale trošku na mě dolehla tréma. Bylo tam pár zkažených balonů, ale to je také o souhře, která přijde s časem.

Jak se vám spolupracovalo s hráči Plzně?
Určitě výborně a rád bych tady v příští sezoně působil. Do Plzně jsem měl jít hrát za starší dorost už v téhle sezoně, ale kvůli maturitě jsem to musel ještě odložit.

Co studujete?
Gymnázium Václava Beneše Třebízského ve Slaném. Maturovat bych měl 11. května z češtiny, výtvarné výchovy, angličtiny a zeměpisu.

V Plzni máte možnost pokračovat ve vzdělání na vysoké škole. Využijete toho?
S tím samozřejmě počítám. Vybral jsem si Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě, kde bych chtěl studovat tělesnou výchovu se zaměřením na vzdělání. První rok je to pouze tělocvik a druhý rok se k tomu přibírá další aprobace, já si vezmu nejspíše zeměpis.

Vy jste stabilním členem mládežnických reprezentačních výběrů, z těch musíte znát několik hráčů současného kádru extraligové Plzně…
Určitě. Dobře znám Petra Vinkelhöfera a asi nejlépe znám Petra Linharta. S tím jsem hrál už první ligu staršího dorostu v pražské Spartě. Odehráli jsme spolu celou sezonu a jezdili jsme spolu také na tréninky. Z dorostenecké reprezentace znám také Milana Škvařila.

Jste už s trenérem Haberem domluven na další konkrétní spolupráci?
Původně jsme byli domluveni na dva tréninky na zkoušku, ale potom do toho přišel ten přípravný zápas proti týmu z Egypta. Trenér Haber mi řekl, že bych si mohl také zahrát, tak jsem na to rád kývl. Co bude dál, se teprve uvidí, ale nejspíš se domluvíme na další tréninky.

Takže do zápasu jste šel bez jediného tréninku s hráči Plzně?
Je to přesně tak, ale žádný problém v tom nebyl. Jsem zvyklý být často v kontaktu s balonem, Louny to hrají hodně přese mě. Podle trenéra Milera jsem jejich klíčový hráč a rád bych na svoje výkony z Loun navázal v příští sezoně v extralize s Plzní.