„Je to super pocit, i když jde jen o první krůček. Vyhráli jsme doma před plnou halou. Lidé fandili, za což jim patří dík. Ve středu v Karviné to bude mnohem těžší, ale zabojujeme tamo vítězství,“ říkal Herajt, který odchytal druhý poločas.

Kdy jste se dozvěděl, že půjdete chytat?

Karel dostal asi čtyři nebo pět gólů z křídla, i když to jeho branky nebyly, tak trenéři zkusili změnu. Dozvěděl jsem se to na konci prvního poločasu od Petra Štochla.

Šel jste do toho natěšený, nebo s obavami a nervozitou?

Nervozita tam také byla, ale víc jsem byl natěšený. Pomohla mi chycená střela, protože když mám nějaký zákrok, dostanu se lépe do zápasu. Byl jsem v euforii, kterou potřebuji, abych podával lepší výkony.

Cítil jste, že střelci Karviné měli větší respekt, když se vám dařilo?

Každý hráč to má jinak. Na házenkáře Karviné nebude mít asi moc velký vliv, když se brankáři soupeře daří.

Jsou hráči Karviné kvalitou jiní než ostatní?

Ano, kvalitou vyčnívají. Karviná má v kádru šikovné pivoty, ale vyčnívají hlavně křídla, s nimiž máme největší problém. Podobná křídla se v extralize moc nenajdou.

Právě z křídel dávali hodně gólů. Lze na to při hře proti sedmi reagovat?

Musím říct, že jsme toho mohli chytit víc, takže je to i naše chyba. K některým ranám jsem se postavil špatně.

Vedli jste 27:20, ale konec zápasu bylo velké drama. Proč?

Škoda, že jsme neproměnili některé šance, když jsme vedli o pět gólů. Pokud bychom vstřelili pár branek, tak na konci nemuselo být takové drama.

Kdy vám bylo jasné, že vedení už udržíte?

Když Michal Brůna netrefil bránu. Oddechl jsem si, protože jsme vedli 28:26 a do konce zbývala minuta a půl.

Karvinští hráči provokovali diváky i vás. Překvapilo vás, že už první zápas byl tolik emotivní?

Karviná je tím známá. Monczka při každém doteku upadne. Měl by se spíš věnovat fotbalu. Ostatní hráči nesimulují, ale jsou to tvrdí chlapi. Karviná dokáže soupeře vynervovat, takže pak mužstva do sebe zajíždějí a je to tvrdý boj.

Budou emoce planout i v Karviné?

Myslím si, že se to možná bude i stupňovat. My se ale musíme soustředit na hru a ne na rozhodčí a emoce. I když je to těžké.

Ve středu vás čeká odveta u soupeře. Co od ní očekáváte?

Tam bude bouřlivá atmosféra. Plná hala bude domácí mužstvo tlačit za vítězstvím. Doufám, že nás přijede podpořit hodně fanoušků.

Bude finálová série dlouhá?

Očekávám, že to nebude na tři zápasy. Bylo by ale úžasné, pokud bychom to zvládli ve třech zápasech. Myslím si, že to bude delší série, protože oba týmy jsou vyrovnané.